Od neděle platí nové jízdní řády

od-nedele

Žádné výrazné změny nečekají cestující autobusů na Znojemsku od neděle 11. prosince, kdy začaly platit nové jízdní řády. Ve Znojmě byla městská doprava v pracovních dnech upravena tak, aby bylo možné stihnout první ranní spoj linky 108 ze Znojma do Brna.

Kvůli instalaci nového zabezpečovacího zařízení na nádraží v Šumné odjíždí osobní vlaky z Moravských Budějovic směrem na Znojmo až v 14.04, 16.04 a 17.04 hodin. Spěšné vlaky z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou zkrátily čekací dobu ve stanici Moravský Krumlov, odkud nově odjíždí již v 16.11 a 18.11 hodin a do cílové stanice tak dorazí o osm minut dříve. V opačném směru odjíždí dva méně frekventované vlaky z Bohutic do Moravského Krumlova v pracovní dny již v 15.59 a 17.59 hodin.

Od nového jízdního řádu se o dvaadvacet minut zrychluje sezonní cykloturistický vlak Expres Pálava–Podyjí, který spojuje Brno, Břeclav, Mikulov, Znojmo a Šatov. Z Brna odjede až v 8.28 hodin, při nezměněném čase příjezdu do Šatova. Jízdní řád bude stejný o sobotách i nedělích. Minulostí bude nedělní ukončení vlaku ve Znojmě. Kvůli očekávané výluce v úseku Boří les – Valtice bude v příštím roce provoz Expresu omezen na nepracovní dny od 1. července do 1. října. V jarních měsících, v nepracovní dny od 14. dubna do 25. června, bude zavedena jeho výluková varianta spojující pouze Brno a Mikulov přes Hrušovany nad Jevišovkou, přičemž odjezd z Brna bude v 8.15 a zpět z Mikulova v 18.16 hodin.

Foto: Ilustrační snímek