Ondra Grois reprezentuje na Olympiádě

Včera (v neděli 23. června) odstartoval již devátý ročník letní Olympiády dětí a mládeže, která se letos koná v Libereckém kraji.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Celkově poměří síly na 4 000 mladých sportovců, Jihomoravský kraj vyslal na 240 účastníků v 19 sportech a v 65 disciplínách. Sportovci z jižní Moravy budou obhajovat zlato získané před 2 lety.

V týmu jižní Moravy je zastoupen také tenista Ondřej Grois, student znojemské GPOA. Jako jeden ze dvou v kategorii mladších žáků bojuje zrovna v těchto dnech o medaile ve dvouhře a ve čtyřhře. Ondřej Grois si nominaci získal výbornými výsledky na turnajích mládeže v průběhu celé sezóny na základě bodového hodnocení v tenisovém žebříčku Jihomoravského tenisového svazu.

Ondrovi přejeme, ať se mu při reprezentaci Jihomoravského kraje daří