Ondřej Grois dovezl bronz z tenisového přeboru

 

Velkého úspěchu dosáhl mladý znojemský tenista Ondřej Grois, který startoval na silně obsazeném přeboru Jihomoravského kraje mladších žáků, ze kterého si dovezl pohár za třetí místo.

V prvním kole měl talentovaný hráč, který je studentem GPOA, vzhledem ke svému žebříčkovému postavení volný los, ve druhém narazil na dalšího Znojmáka Tomáše Wirglera, nad kterým zvítězil ve dvou setech 6:3, 6:2. Ve čtvrtfinále čekal na Ondru Groise Tobiáš Čank, se kterým si poradil rovněž ve dvou setech 6:4, 6:3. V semifinále ale znojemskému tenistovi vystavil stop pozdější vítěz celého turnaje Jan Raštica z Prostějova . Ve vyrovnaném souboji nakonec Ondra podlehl 3:6, 4:6.

Mateřským oddílem Ondřeje Groise je TC MJ Líšeň, ze kterého ale hostuje v jednom z našich nejlepších tenisových klubů v Přerově, jehož líhní prošli například Jana Novotná, Karel Nováček či Lukáš Rosol.

Příprava v Přerově je vzhledem ke vzdálenosti časově hodně náročná. Jsem proto ráda, že nám na osmiletém gymnáziu GPOA Znojmo vyšli vstříc a chtěla bych poděkovat panu řediteli, že našemu synovi umožnil individuální studium. Bez toho by bylo těžké skloubit školu s tenisovým programem,“ uvedla maminka úspěšného tenisty Monika Groisová.