Ondřej Grois je přeborníkem Jihomoravského kraje v tenisu

ondrej-grois_1

Žák znojemské školy na ulici Mládeže Ondřej Grois, který v tenise hájí barvy TC MJ Brno Líšeň se o druhém prosincovém víkendu stal halovým přeborníkem Jihomoravského kraje v tenise hráčů ročníku 2007.

Přebor se hrál na antukových kurtech haly v Brně Líšni a zúčastnilo se jej dvacet nadějných hráčů z celé jižní Moravy. Ondřej Grois měl v prvním kole volný los a postupoval tak přímo do osmifinále, kde se střetl s Tomášem Váňou. Ten kladl znojemskému tenistovi větší odpor pouze v prvním setu, který skončil 6:3, druhý už vyzněl jasně pro Ondru Groise – 6:1. Ve čtvrtfinále čekal na Groise Matěj Riedl a ani ten pro něj nebyl velkou překážkou – zápas skončil 6:1, 6:2. A ještě suverénněji si Ondra vedl v semifinále, kde vyřadil Davida Maňáska 6:2 a 6:0 a čekal na něj tak souboj o titul jihomoravského přeborníka s Tadeášem Kosíkem.

Finále pak nabídlo velké drama. První set vyhrál Grois poměrem 7:5, ve druhém svému soupeři podlehl 4:6, a tak musel rozhodovat supertiebreak. V něm byl úspěšnější znojemský tenista, vyhrál ho 11:9 a mohl tak zvednout nad hlavu pohár pro vítěze.

A tento pocit si zopakoval ještě jednou. Na titul krajského přeborníka totiž dosáhl i ve čtyřhře, kde nastoupil spolu se svým parťákem z TC Brno Davidem Maňáskem. Postupně na své cestě k zisku poháru porazili dvojice Brusenbauch – Váňa 6:2, 6:4, Halamíček – Kučera 7:6 (7:5), 6:1 a ve finále přehráli Milara s – Kilianem 6:4, 6:0.

 

Více o znojemském sportu v papírovém vydání Znojemského týdne. Vánoční dvojčíslo obsahuje i 64stránkový TV magazín Pohoda s televizním programem až do 6. ledna.