Ondřej Havelka: Nás to tady furt baví!

 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje skladby širokého žánrového spektra přes sweet and hot a hollywoodské muzikály až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče. Těmito slovy se charakterizují samotní umělci na svých webových stránkách a mohu potvrdit, že vše je ,,pravda pravdoucí“. V pátek večer Ondřej Havelka a Melody Makers zavítali do zcela zaplněného Městského divadla ve Znojmě, kde odehráli doslova dech beroucí koncert nazvaný Nás to tady furt baví.

Ve Znojmě vystupujete po několikáté. Vracíte se rád?

Upřímně řečeno, moc to tady neznám, protože vždycky přijedeme, nazvučíme, odehrajeme koncert a odjedeme. Ale publikum je zde výborné, a především divadlo je krásné. Ve Znojmě už jsme vystupovali i v jiných prostorách, ale v divadle je to opravdu nádherné. Škoda jen, že není ,,o fous“ větší, aby se do něj vešlo více diváků.

Zpíváte a stepujete společně se synem. Jaké to pro vás je? Nemáte nutkání se smát, když předvádíte komické stepařské číslo?

Zpíváme společně od minulé sezóny. Máme to všechno nacvičené a na jevišti se jedná o profesionální záležitost, kde se nemůžeme smát.

Taneční choreografii vymýšlíte sám?

Ano, tanečního poradce nemám. Vymýšlím vše sám.

Kromě toho, že koncertujete, jste také operní režisér. Uvádí se v současné době nějaká opera, kterou jste režíroval?

V Praze se hraje Moje Bohéma, Příhody lišky Bystroušky a v Brně se už desátou sezónu hraje Prodaná nevěsta.

Máte kromě uměleckých aktivit nějaký koníček?

Rád spím! (smích) Popravdě řečeno, na koníčky není příliš času, ale hrával jsem golf. Taky jezdím rád na kole. Snažím se, aby sportování mělo alespoň nějakou zábavnou ,,povahu“.

Více se dočtete ve 47. čísle Znojemského týdne.