Opilí šoféři: Srážka s v protisměru s náklaďákem i náraz do stromu

opily-se-1

Neuvěřitelnou bezohlednost vůči svému okolí, ale i sobě projevil dvaašedesátiletý řidič, který s 2,30 promile alkoholu usedl v Hrušovanech nad Jevišovkou za volant osobního auta v noci z neděle na pondělí. „Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění zatáčky, najel do protisměru a bočně se střetl s nákladním autem. Vše se naštěstí obešlo bez zranění,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ještě více alkoholu v krvi – 2,84 promile, naměřili policisté v Hevlíně třiatřicetiletému šoférovi osobního Citroënu, který se pravděpodobně zcela nevěnoval řízení, narazil do betonového patníku a z místa potom odešel. Strážci zákona muže hodinu po této kolizi vypátrali. Třetím opilým, který způsobil nehodu, byl třicetiletý muž, jenž se Škodou Fabia narazil čelně do stromu rostoucího u silnice mezi Krhovicemi a Valtrovicemi. Dechová zkouška řidiče, který se podle prvotních informací zranil lehce, ukázala 1,9 promile. Všechny nehody se staly o druhém prosincovém víkendu.

Jak zjistili policisté při běžné opravní kontrole pětašedesátiletému muži, který projížděl se Škodou Felicia Horními Dunajovicemi, proudilo v neděli dopoledne v těle 2,08 promile uvedené návykové látky. Den před tím strážníci městské policie zastavili v Hálkově ulici ve Znojmě třiatřicetiletého muže, který řídil osobní auto se slovenskou registrační značkou s 1,78 promile alkoholu v dechu. Případ převzali policisté.

 

Více krimi zpráv najdete v papírovém vydání Znojemského týdne. Vánoční dvojčíslo obsahuje i 64stránkový TV magazín Pohoda s televizním programem až do 6. ledna.

FOTO nahoře: Policie Znojmo

Škoda Fabia po havárii nedaleko Valtrovic.

 

FOTO dole: Policie Znojmo

Citroën po nárazu do betonového patníku v Hevlíně.

opily-se-2