Opilý cyklista ujížděl strážníkům

Mýtus, že jízda na kole s jedním pivem, dvěma deci vína nebo něčeho tvrdšího není nic špatného a nebezpečného, vyvrací zákon. Na cyklisty se vztahují obdobná pravidla jako na řidiče aut, proto cyklisté mají jízdu v „tomto stavu“ zakázánu.

Strážníci si na náměstí Svobody ve Znojmě všimli cyklisty, který jel bez rozsvícených světel. Proto jej chtěli zastavit, tento přestupek s ním projednat a upozornit ho na rizikovost takového jednání vůči sobě i ostatním. Cyklista na jejich pokyn k zastavení zareagoval pouze pousmáním a pokračoval v jízdě směrem do historické části města. Hlídka se za ním vydala se služebním autem, ale on jim přes opakované pokyny nadále nezastavoval. Osudným se mu pak stal vyšší obrubník, na který najel a spadl. Strážníci mu pak rychlým zákrokem neumožnili pokračovat v jízdě.

Protože muž nemohl hodnověrně prokázat svou totožnost, předvedli jej strážníci na oddělení policie. Dechová zkouška ukázala, že má téměř 1,3 promile alkoholu. Čtyřiadvacetiletý mladík byl v minulosti městskou policií již pokutován za čtveřici přestupků proti veřejnému pořádku. Cyklistovi hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta.