Oprava průtahu Hradištěm přinese objížďky

Čvc 21st, 2014 | By | Category: Regionální zprávy, Zpravodajství

Rekonstrukce silnice procházející městskou částí Hradiště začne až v příštím roce na jaře, ale už nyní investor, projektant i vedení znojemské radnice hledají vhodné řešení pro dopravu v této lokalitě. „Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) jako investor stejně jako projektant celé akce požadují úplnou uzavírku silnice od mostu v Gránicích po křižovatku před klášterem,“ potvrdil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Uzavírka potrvá zhruba dva až tři měsíce.
Toto řešení by znamenalo, že objížďka povede přes Citonice a Bezkov. Diskutuje se také o využití účelové silnice z Citonic do Mašovic, s čímž důrazně nesouhlasí vedení obce Mašovic.
V nadcházejících týdnech má projektant předložit návrhy objízdných tras s příslušným komentářem. „Možnost, že by zůstala komunikace v jednom pruhu průjezdná, je však méně pravděpodobná. Hlavním důvodem je bezpečnost, v úvahu se pak musí vzít i rychlost prováděných prací. Navíc se bude pracovat i na opěrných zdech,“ informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Dodala, že znojemská radnice bude o výsledcích jednání a o konečné podobě dopravních omezení informovat.

Tags:

Comments are closed.