Opravy stadionu odloží začátek EBEL ve Znojmě

Dlouhá léta odkládaná rekonstrukce chladícího systému na znojemském zimním stadionu bude zřejmě trvat déle než se předpokládalo. A to je velká komplikace pro hokejové Orly, kteří musí jezdit za tréninky do Telče. Doma nestihnou žádný z přípravných zápasů a zřejmě ani úvodní dva duely EBEL.

Specializovaná firma provádí kompletní technologickou obměnu chladícího zařízení od května.„Jelikož se k chlazení používá čpavek, což je vysoce toxická látka, nejde o banální věc, ale naopak o velmi významnou opravu na zimním stadionu. Únik čpavku by byl velmi nebezpečný, proto jsme se rozhodli pro kompletní obměnu technologie. Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě,“ připomíná starosta Jan Grois.

Jak ukázaly kontrolní dny na stavbě, jedná se opravdu o technologicky náročný proces oprav, jehož součástí je mj. položení 24 km trubek chlazení. V průběhu rekonstrukce se ale objevily jiné neočekávané komplikace. Byl zjištěn problémový stav svislé železobetonové stěny chladícího kanálu, který byl odhalen právě až po odkrytí vrchních vrstev chladicího systému. Degradovaný povrch kanálu se musí očistit, doplnit hydroizolací, musí se provést očištění a doplnění výztuže a tepelně-izolačních vrstev a nakonec se musí aplikovat sanační hmoty. To jsou vše práce, se kterými se nepočítalo.

Orli tak poprvé vyjali na led v Telši, kde najdou svůj přechodný domov na necelé dva měsíce. Kromě již dříve avizovaných zahraničních posil se v kádru objevili také Petr Beránek a René Piegl.

Pětadvacetiletý rodák z Brna Petr Beránek ve Znojmě působil po návratu z juniorské zámořské OHL v letech 2012 až 2014. Poté odešel do Hradce Králové, ale po roce v extralize už tento útočník převážně chodil po hostováních v první lize (Litoměřice, Slavia Praha, Havířov a Vsetín). Nyní přichází bojovat o místo v sestavě zpátky do Znojma.

Třiadvacetiletý obránce René Piegl je odchovancem Českých Budějovic a podobně jako Beránek i on nakoukl do extraligy v dresu Hradce Králové, aby pak chodil po prvoligových štacích. Poslední rok strávil ve Frýdku-Místku.

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1