Originály padělků by přesáhly 14 milionů korun

Stovky kusů textilu, parfémy, hodinky, opasky, tisíce párů bot, několik kilogramů textilních a kovových log ochranných známek zajistili ve Znojmě a v Hatích nedávno jihomoravští celníci. Hodnota originálního zboží by přesáhla čtrnáct milionů korun.

Ve Znojmě provedli dvě domovní prohlídky, v tržnici v Hatích zkontrolovali pět stánků a dvě osobní auta. Celníci pátrali po osobách podezřelých z trestného činu porušení práv k ochranné známce. Jednalo se o skupinu Vietnamců, kteří neoprávněně označovali zboží ochrannými známkami a uváděli je do oběhu. Dva muži a dvě ženy nažehlovali nebo našívali loga na textil, obuv a další věci a pak je prodávali v tržnici v Hatích.

Při prohlídkách bylo zajištěno 4 972 kusů a párů zboží s logy známých světových značek jako Dior, Calvin Klein, Versace, dále 2,15 kilogramů textilních log, 1 207 kusů kovových log Chanel, Michael Kors, Louis Vuitton. Byly zabaveny i naše peníze a eura v celkové hodnotě přibližně 870 000 korun, které se našly, a to jako výnos z trestné činnosti. Celníci případ předají s návrhem na zahájení trestního stíhání policii. Pachatelům hrozí propadnutí zboží, zákaz činnosti nebo trest odnětí svobody až na dva roky.