Orli dál kralují EBEL

Říj 5th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

orli dál vedou

Páteční výhra v Dornbirnu potvrdila vedoucí postavení Orlů Znojmo v letošním ročníku EBEL. Znojemští hokejisté pak v neděli hostili Lublaň a přestože to dvě třetiny vypadalo na drama, v té poslední Orli svého soupeře přejeli 6:0 a prodloužili tak domácí neporazitelnost.
Dornbirn – Orli Znojmo 1:4
Hrdinou pátečního utkání byl znojemský útočník Roman Tomas, který se trefil už po čtyřiceti vteřinách, když u pravé tyče zužitkoval nahrávku Fialy. Domácí sice v 5. minutě vyrovnali, ale to byl jejich jediný gól během šedesáti minut zápasu. Orli se dostali znovu ke slovu v polovině utkání a opět zásluhou dua Fiala – Tomas. Prvně jmenovaný vyslal druhého do útoku a Tomas se trefil z mezikruží přesně. Domácí pak zahodili výhodu trestného střílení a v poslední části Orli odmítli jakoukoliv dramatizaci zápasu. Ve 47. min. Bořuta od modré zvýšil na rozdíl dvou branek a o šest minut později našel Tomas na modré Štacha, který dal výsledku definitivní podobu.
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2. Branky a nahrávky: 5. Grabher (Greentree, MacKenzie) – 1. Tomas (Fiala, Biro), 30. Tomas (Fiala, Pucher), 47. Bořuta (Šedivý), 53. Štach (Tomas, Fiala). Rozhodčí: Berneker, Smetana – Paradatscher, Smeibidlo. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 2 140.
Dornbirn: Madlener – Caruso, MacKenzie, Lembacher, Magnan, Jeitziner, Duller, Waldhauser – D´Alvise, Arniel, Livingston – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Grabher – Putnik, Häußle, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Orli Znojmo – Lublaň 7:2
V úvodní desetiminutovce byli aktivnější Orli, kteří se dostáívali do šancí, ale neproměňovali je. A tak se po čtvrthodině hry ujali vedení hosté, ale domácí stihli v poslední vteřině úvodní části vyrovnat Štachem. Ve 30. min. šli hjosté znovu do vedení a krátce na to si trenér domácíh vyžádal oddechový čas. Po něm měli Orli převahu, ale prosazovat se začali až v posledním dějství. A to tak, že hostům, kteří před tím dlouho drželi naději na solidní výsledek, hokej pořdáně znechutili.
Třetiny: 1:1, 0:1, 6:0. Branky a nahrávky: 20. Štach (Pucher), 41. Bartoš (Yellow Horn, Lattner), 45. Číp, 48. Podešva (Číp, Tomas), 51. Šedivý (Yellow Horn), 52. Šedivý (Bartoš), 55. Číp (Bořuta) – 15. Chaput (Pem, Koblar), 30. Hebar (Mušič, Koblar). Rozhodčí: Kincses, Piragić – Nagy, Zgonc. Diváků: 2766.
Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Lublaň: Roy (51. Trelc) – Tavželj, Planko, Reinthaler, Logar, Selan, Groznik, Cvetek, Scholz – Hebar, Mušič, Sotlar – Pešut, Kaspitz, Ropret – Pem, Chaput, Koblar – Hadžič, Kalan, Hočevar.