Orli deklasovali rozložený Záhřeb

Pro 17th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Před týdnem v neděli to bylo ještě drama. O pár dnů později už hokejoví Orli uštědřili Záhřebu v EBEL pořádný debakl. Chorvatský tým bojuje s financemi a mezi dvěma zápasy s Orly jej opustilo několik zahraničních hráčů i trenéři.

Znojmáci na svého soupeře vlétli hned od prvních vteřin. Když jich uběhlo přesně šedesát, ocitl se puk poprvé v síti chorvatského brankáře Rosandiče, od jehož zad se černý kotouč odrazil po nahození Radima Matuše. Pak sice Orli nevyužili přesilovku, ale krátce po jejím konci dorazil domácím gólmanem vyražený puk do branky opět Matuš a bylo to 0:2. Hosté pak poněkud polevili a domácí toho v 17. min. využili ke snížení po útoku do otevřené obrany.

Orly to ale nijak nerozhodilo a v prostřední části čtyřmi góly rozhodli osud tohoto utkání. Nejprve se ve 22. min. trefil po rychlé akci Parkkonena a McPhersona Kalus, další gól pak přišel těsně před polovinou utkání po další dorážce z, tentokrát z hole Hlavy, který tak napodobil druhou Matušovu branku. Pak se ve 34. min. trefil McPherson opakovanou střelou, čímž korunoval velkou převahu Orlů v této fázi zápasu. Do konce třetiny pak přidal ještě jeden zásah Orlů Němec, který pálil okamžitě po buly tvrdě a přesně do horního rohu branky nešťastného Rosandiče.

V poslední části už padl jen jeden gól v poslední minutě, o který se postaral mladý Vladimír Oščádal, který si tak připsal svůj první bodový zápas v dresu áčka. Orli se tak vrátili ze Záhřebu s vítězstvím 7:1.