Orli na Klagenfurt nestačili

Led 13th, 2020 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Hokejoví Orli Znojmo budou muset o pátou příčku zaručující přímý postup do play off v EBEL ještě pořádně zabojovat. V neděli nevyužili možnost odskočit Bolzanu na 6. místě na víc bodů a prohráli v Klagnefurtu 0:4.

Domácí byli od začátku aktivnější, ale k vedení jim pomohly až dvě přesilovky těsně za sebou v poslední pětiminutovce úvodní třetiny. Při druhé z nich Stehlík v obranném pásmu promáchl a Klagenfurt šel po gólu Kocha do vedení. Také druhá třetina začala pro Orly oslabením, to sice ještě přežili, ale za další dvě minuty už to bylo 2:0 pro rakouský tým, který zužitkoval tlak před Grohovou brankou. Znojemský gólman byl i nadále v permanenci, ale do druhé přestávky už puk za svá záda nepustil. Skórovat mohli i hosté, ale Svoboda ani jednu ze svých dvou šancí neproměnil. V závěrečném dějství se Orli marně snažili o zkorigování výsledku, naopak domácí ve 49. min. přidali třetí gól a prakticky definitivně tak rozhodli o svém vítězství, které ještě v 57. min. narostlo na 4:0.

V pátek od 19.15 hod. čeká na Orly domácí duel proti Salzburgu, v neděli jedou do Villachu.