Orli neinkasovali a porazili Dornbirn

 

orliPočínající černou sérii v EBEL včas přerušili hokejoví Orli Znojmo páteční výhrou nad Dornbirnem 3:0. Po třech porážkách v řadě si tak připsali cenné vítězství a mohli odjíždět na trip do Innsbrucku a Bolzana s větším klidem. V pátek se představí opět na domácím ledě proti Grazu.
Do utkání proti Dornbirnu už naskočil kanadský útočník Corey Trivino, který do Znojma přijel pouhý den před tím. I on se zasloužil o to, že si Orli vypracovali více brankových příležitostí než soupeř, ale na gól čekali poměrně dlouho. Až v polovině zápasu poslal Znojmo do vedení Šedivý který tečoval do brány Bořutovu ostrou přihrávku. Hosté se potom snažili o vyrovnání, ve velké šanci se ocitl Petrik, ale znojemský gólman Nechvátal jeho šanci zmařil.
Poslední dějství začali lépe Orli. Rozpoutali v útočné třetině rychlý kolotoč a Yellow Horn při něm našel u tyče Bartoše, který poslal Znojmo do dvougólového trháku. Znojemští se dožadovali branky také v 56. min., ale podle videa se puk jen otřel o vnější síťku. Hosté se pak marně snažili s utkáním  ještě něco udělat. Znojmo zkušeně hlídalo dvoubrankový náskok a jakékoliv naděje hostů na zvrat utnul minutu a půl před koncem Podešva, který od modré trefil prázdnou branku, ze které chvíli před tím odjel na střídačku brankář Dornbirnu Hardy.
„S vítězstvím i nulou vzadu jsem samozřejmě spokojený, ale v Salzburgu jsme hráli možná ještě lepší utkání než s Dornbirnem, ale bohužel jsme nepřivezli body. Měli jsme tam takový chvilkový zkrat, kdy nám to tam spadlo. V pondělí jsme si k tomu něco řekli. Zrušili jsme trénink a udělali jsme si místo něj takový mítink, kdy jsme hráčům něco řekli a oni si to pak probrali i sami. My se prostě musíme vrátit k té naší kompaktní hře, jakou jsme předvedli dnes. Ale zase tam byla taková pětiminutovka, kdy jsme měli ve hře chaos, ale naštěstí to soupeř nevyužil,“ hodnotil utkání s Dornbirnem trenér Orlů Jiří Režnar.
Toho mohl potěšit i výkon brankáře Nechvátala, který si připsal nulu. „To je samozřejmě jedině dobře, ale hokej je kolektivní sport a dnes hráli všichni dobře. Patrik je součástí týmu a tvoří padesát procent úspěchu. Když bude chytat dobře, budeme vyhrávat, ale hrát musí všichni. Také brankář soupeře nám za stavu 2:0 vychytal čtyři tutovky, mohli jsme rozhodnout dřív,“ konstatoval Režnar. Na gól svého týmu opět musel čekat poměrně dlouho. „Samozřejmě člověk chce, aby to tam spadlo co nejdříve. My si něco říkáme pořád dokola, ale stejně přijde vždycky nějaká pětiminutovka, kdy po sobě ty puky házíme, místo abychom je dávali tak, jak to máme nacvičené. Je to jak když spadne opona a jsme úplně out. Ale naštěstí byl konec druhé třetiny a v té třetí už jsme zase hráli tak, jak jsme si řekli,“ uvedl trenér Orlů, kterého potěšila i nová posila Corey Trivino. „Trivina měl vyskoutovaného náš manažer Rosťa Dočekal, který ho sledoval delší dobu. Ale takhle sledujeme více hráčů, protože jsme si řekli, že budeme do závěru soutěže posilovat. Teď máme zraněného Ondru Fialu, Honzu Šedu… a o Trivinovi jsme věděli, že je to dobrý bruslař, silný na kotouči, takže přišel. Ráno jsme si řekli nějaké taktické věci k systému, jaký hrajeme a bylo vidět, že je to inteligentní hráč, který to hned pochopil,“ dodal Jiří Režnar.

Orli Znojmo – Dornbirn 3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Branky a nahrávky: 31. Šedivý (Bořuta, Yellow Horn), 42. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 59. Podešva (Rehuš, Bořuta). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Hofstätter, Loicht. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváků: 2 403.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Bořuta, Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák – Csamango.
Dornbirn: Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Achermann, Kreuzer.