Orli si poradili s Féhervárem

Led 18th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

orli 2orli

Do pátečního souboje proti Féherváru nastupovali hokejoví Orli Znojmo už s jistotou pozice v první šestce a tedy i v play off. Mohli tak už hrát v klidu bez zbytečného tlaku. I tak ale maďarský tým dlouho vzdoroval a o poměrně jasném vítězství rozhodli Orli až třemi brankami v závěrečné třetině.
Téměř celou první polovinu utkání dominovali brankáře nad útočnými snahami obou mužstev. A to i přesto, že šancí ke vstřelení gólů bylo dost. Třeb akdyž v 5. minutě nahazoval Lattner puk před branku a Tomas jej tečoval těsně mimo. Orli nevyužili ani následnou přesilovku a na počátku 12. minuty vychytal maďarský brankář Hetényi obrovskou šanci Nováka. A ani další přesilovku domácí v gól neproměnili. Po přestávce se utkání odvíjelo v podobném duchu. Domácí měli více ze hry, ale překonat hostujícího gólmana se jim dlouho nedařilo. Až přišel konec 29. min. a Yellow Horn zakončil ostřelování maďarské branky gólem. Hosté ale rychle srovnali, když Brocklehurst prostřelil Nechvátala. Domácím brzy vrátil jednobrankovou výhodu další Kanaďan ve znojemském dresu Trivino. Tentokrát se z vedení radovali Znojemští jen třináct sekund a hosté znovu srovnali. V tomto utkání ale naposled. Odpověď Orlů v podobě třetího gólu ve 37. min. a postaral se o ní Novák.
Poslední dějství začalo premiérovým gólem Štěpána Csamanga, který na druhý pokus překonal brankáře hostů. Definitivní klid Znojmu přinesla 53. min., kdy na tříbrankový rozdíl zvýšil Podešva. A půldruhé minuty před koncem ještě upravil na 6:2 pro domácí Bartoš.
„Divákům se musel hokej líbit, protože se hrálo bez obran a my jsme si to do útoku dávali dobře, ale to bránění nebylo až takové, jaké bych si představoval. Ale je to vítězství, takže samozřejmě v pořádku a lidi se mohli hokejem bavit,“ hodnotil zápas s Féhervárem trenér Orlů Jiří Režnar.
Ten okomentoval i bezbrankovou první třetinu, po které se jeho svěřenci přece jen rozstříleli. „My jsme se v první třetině málo tlačili pod tu branku a Féhervár byl v té obraně víc obezřetnější. pak dostali branku a otevřeli to. Hrálo se pak nahoru dolů. Dali jsme gól, dostali jsme gól, vzápětí zase dali. Byl to takový hokej, jak už jsem říkal pro diváka asi výborný, ale bez obran,“ konstatoval znojemský trenér.

Orli Znojmo – Féhervár 6:2
Třetiny: 0:0, 3:2, 3:0. Branky a nahrávky: 29. Yellow Horn (Bořuta, Bartoš), 35. Trivino (Lakos, Csamango), 37. Novák (Šulák, Nechvátal), 41. Csamango (Tomas, Trivino), 53. Podešva (Číp, Biro), 59. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý) – 33. Brocklehurst (Wehrs), 36. Sziranyi (Sarauer, Benk). Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nemeth, Soos. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváků: 3 104.

Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Lakos, Bořuta, Lattner, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Csamango – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
Fehérvár: Hetényi – Brocklehurst, Martinelli, Orbán A., Szirányi, Varga, Manavian, Wehrs – Kóger, Saruer, Banham – Kovács, Sikorcin, Sárpátki – Nagy, Francis, Bodo – Orbán B., Benk, Vincze.