Orli teprve podruhé v sezóně nebodovali

Říj 12th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

Rakouský Villach není pro hokejisty Znojma zrovna městem zaslíbeným. To se potvrdilo i minulý pátek. Orli teprve podruhé v tomto ročníku EBEL nebodovali, když po napínavém průběhu zápasu prohráli 2:4.
Hosté přitom na jihu Rakouska nezačali špatně. Přežili brzkou přesilovou hru domácích a v 8. min. rychlou kombinaci prvního útoku zakončil přesně Tomas. Znojmo se ale z vedení neradovalo příliš dlouho. Hned v následující minutě srovnal Petrik a do přestávky ještě stihli domácí otočit vývoj zápasu Kellym. V prostřední části pak přes několik dobrých šancí Orlů skórovali jen jednou domácí, když se trefil znovu Petrik. A tak šli Znojemští do třetí části s dvougólovým mankem. To v 53. min. snížil svojí druhou brankou v utkání Tomas a Orli sahali po vyrovnání, ale nepodařilo se jim to ani při početní výhodě. Na druhé straně držel naděje orlů nechvátal, když si poradil i s trestným střílením Villachu. V závěru ještě Znojmo zkusilo hru bez brankáře, ale domácí Bacher skóroval do prázdné branky a bylo rozhodnuto.

Villach – Znojmo 4:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 9. Petrik (McBride, Platzer), 17. Kelly (McKiernan, Leiler), 27. Petrik (Hunter, McBride), 59. Bacher (Johner) – 8. Tomas (Fiala, Pucher), 53. Tomas (Biro, Rehuš). Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 3 116.
Villach: Lamoureux – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Novák – Csamangó.