Orli ulovili hokejového světoběžníka Pavla Rosu

Znojemští hokejisté posilují útočné řady o hvězdné jméno. Roční smlouvu podepsalo české křídlo Pavel Rosa, který získal tituly ve finské i ruské lize, odehrál přes třicet utkání v prestižní NHL a oblékl taktéž reprezentační dres.

„Hledali jsme koncového hráče, praváka, kterého budeme moci využít i v přesilovce. Pavel je vynikající hráč, což potvrzoval ve všech evropských i zámořských soutěžích, které hrál. Věříme, že ve Znojmě naváže na bodové příspěvky v minulých sezónách,“ řekl k příchodu nové posily sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Mostecký rodák začínal s hokejem v Litvínově, kde také v roce 1995 nastoupil k prvním extraligovému zápasu. Krátce na to odešel do Kanady a v týmu Hull Olympiques se stal nejlepším nováčkem juniorské QMJHL. O rok později, kdy nastřádal neuvěřitelných 153 bodů, oslavil s týmem juniorský titul.

V roce 1998 dostal šanci v NHL a hned v prvním utkání vstřelil v dresu Los Angeles Kings dva góly. O dva roky později odešel do Finska, ale do zámoří se ještě jednou vrátil. Na jaře 2005 zvedal nad hlavu mistrovský pohár, tentokrát v týmu ruského Dynama Moskva. Co se týče jeho dalších angažmá, působil ve Švédsku, v ruském Osmku, znovu ve Finsku a ve Švýcarsku. V loňské sezóně se upsal Litvínovu, avšak záhy přišla nabídka z Finska, a tak Rosa znovu opustil extraligové vody.

V létě 2014 podepisuje smlouvu ve Znojmě, kde si vyzkouší už šestou velkou evropskou soutěž. K týmu se připojí 1. srpna.