Orli v závěru zlomili derby s Vídní

Led 25th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

orli začli

To byl hokej, jak má být. Žádná selanka. I když v nadstavbové části EBEL už má první šestice jistotu play off a hraje se v uvozovkách jen o pořadí, páteční derby mezi Orly Znojmo a Vídní mělo už parametry právě play off. Hráči si na ledě nedali ani centimetr prostoru zadarmo a diváci viděli napínavou bitvu, kterou rozhodl Tomas v samotném závěru. A tak dva góly, jeden z první, druhý z poslední minuty zajistily Orlům vítězství 2:1.
Než se hosté stačili na znojemském stadionu pořádně rozkoukat, přišli ve středu kluziště o puk a dvojice Bartoš – Yellow Horn zakončila rychlou kombinaci gólem druhého jmenovaného. O chvíli později mohl zblízka přidat další zásah Pucher, ale ani nadvakrát puk do brány Rakušanů neprotlačil. Ti se dostali do šance v 8. min. ale Nechvátal čaroval a na druhé straně ve velké příležitosti mířil nad Podešva. Velké nasazení pak vyplynulo do několika vyloučení, ale gól z nich nepadl. Také ve druhé třetině se hrál hokej nahoru dolů, šance byly na obou stranách, ale nikdo je nevyužil. A pak přišla kuriózní situace. Plexisklo v rohu obranné části Vídně nevydrželo a muselo dojít k jeho opravě. Posledních pět minut prostřední části se tak dohrálo až po přestávce a na ně hned navázalo závěrečné dějství.
V něm se podařilo hostům poměrně brzy vyrovnat. Ve 43. min., když znojemské obraně ujel Scheichl a jeho klička Nechvátalovi byla úspěšná. Pak se odehrával velký boj bez výraznějších šancí ať na jedné či na druhé straně. Více vůle po vítězství ale nakonec prokázali domácí hráči. Štach vydoloval puk na modré čáře, rychle jej poslal mezi kruhy Tomasovi a ten se nemýlil. V čase 59:13 to bylo 2:1 a tak už to zůstalo až do konce.
„Jsme rádi, že jsme zápas s Vídni zvládli a že jsme ho dotáhli do vítězného konce. Hosté tam měli za stavu 1:1 nějaké dvě šance a mohlo to být jinak. Ale takový je hokej,“ hodnotil zápas trenér Orlů Jiří Režnar.
Přestávka kvůli rozbitému plexisklu podle něj přišla týmu vhod. „My jsme byli rádi, protože měl zrovna Tonda (Bořuta – pozn. red.) zlomený nůž na brusli a mohl si to v klidu vyměnit. Pak jsme měli skoro dvě minuty přesilovku a na tom čerstvém ledě se hraje vždycky lépe, než když už je tam po patnácti minutách sníh. Ale bohužel ty naše přesilovky nejsou v poslední době ono. Místo aby nám to pomohlo, tak jsme se dostali pod tlak a tu dohrávku druhé třetiny jsme hráli pod tlakem,“ vysvětloval Režnar.
Divákům se zápas musel líbit, bojovností určitě připomínal více než nadstavbu play off. „Nikdo nechce prohrát. Pořád jde o body. My jsme s Vídní už čtyřikrát prohráli a řekli jsme si, že už toho bylo dost. Připravili jsme se na to, stejně jako se na nás připravila Vídeň a bylo to dobré utkání se šťastným koncem pro nás,“ konstatoval znojemský trenér.

Orli Znojmo – Vídeň 2:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš, Lattner), 60. Tomas (Štach, Trivino) – 43. Schiechl (Fraser, Hartl). Rozhodčí: Babić, Piragić – Zgonc, Nagy. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3 415.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Lakos A., Bořuta, Lattner, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Corey, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
Vídeň: Lawson – Fraser, Lakos P., Iberer, Milam, Cuma, Peter, Hackl, Maxa – Nödl, Dzieduszycki, Ferland – Gamache, Sharp, Rotter – Fischer, Bois, Whitmore – Grosslercher, Schiechl, Hartl.