Orli vstali z mrtvých

Bře 9th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

orli

Orli – Dornbirn 3:1, Dornbirn – Orli
Jako bájný pták Fénix z popela povstaly naděje hokejových orlů Znojmo ve čtvrtfinále EBEL. Po úvodních dvou prohrách je začali zatracovat už i vlastní fandové, ale tým prokázal sílu a ve včerejším domácím zápase (viz str. 14) se začínalo opět od nuly. Tedy spíše od stavu 2:2.
Cesta k němu vedla přes úterní domácí zápas, který začali Orli excelentně. Ve druhé minutě s epo přihrávce Lakose trefil Trivino a čtrnáct vteřin po jeho gólu přidali znojemští další zásah. A stál za to. Podešva zadovkou posunul před bránu na Berouna a ten se bekhendem postaral o druhý gól Znojma. A jak se později ukázalo, o gól vítězný. Dornbirn totiž tentokrát neoplýval takovou produktivitou jako v předchozím zápase. A při vedení Znojma, se nedostali ani k nějakým precizním protiútokům. Naopak domácí měli několik příležitostí v přesilovkách zvýšit náskok, al eto se jim nepovedlo. A tak diváci viděli ještě velké drama. Ve 36. min. totiž snížil v přesilovce 5 na 3  Greentree a hosté se dostali na dostřel jediné branky. V závěru pak dostali příležitost k vyrovnání v podobě přesilovky a při odvolání brankáře měli výhodu dvou mužů. Ale nesehráli ji dobře. Do šance se prakticky nedostali, naopak domácí nakonec pár vteřin před sirénou přidali třetí gól do opuštěné branky.
„Po zápase v Dornbirnu jsme udělali s kluky pohovory, řekli jsme si, co chceme a začátek zápasu nám vyšel podle našich představ. Hráli jsme zase nátlakově, ale pak jsme ve třech inkasovali a zase to byly nervy,“ hodnotil zápas trenér Orlů Jiří Režnar.
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0. Branky a nahrávky: 2. Trivino (Lakos, Yellow Horn), 2. Beroun (Podešva, Šulák), 60. Yellow Horn (Lakos, Lattner) – 36. Greentree (D´Aversa, Arniel). Rozhodčí: Babić, Smetana – Smeibidlo, Soos. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 2 873.
Orli Znojmo: Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Beroun, Podešva, Lattner – Číp, Rehuš, Csamangó – Špaček.
Dornbirn Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häußle, Achermann.

V pátek v Dornbirnu mohli udělat domácí velký krok k postupu. Ale Znojmo se stejně jako v předchozím úterním utkání dostalo brzy do vedení a opět byl střelcem Trivino. tentokrát se trefil v 6. min. když dorazil do brány domácím gólmanem Hardym vyraženou střelu Yellow Horna. Dál už se ale zápas vyvíjel podle jiného scénáře. Rakouský tým v 18. min. srovnal D´Alvisem, ke kterému se šťastně odrazil puk od mantinelu. Pak se hrál opatrný hokej. Bylo vidět, že jde o hodně a nikdo nechtěl udělat chybu. Skóre se pak změnilo až v 53. min., když se od modré trefil domácí Livingston. Hosté se ale nevzdali a dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnali. Také jejich gól padl po střele z dálky, kterou se prezentoval Tomas a v play off se trefil poprvé. Nastavení pak skončilo stejně rychle jako začalo a radovali se znojemští. Yellov Horn nahodil z rohu puk před branku a od jednoho z domácích hráčů se odrazil do sítě. Znojmo tak sorvnalo na zápasy na 2:2.

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:1. Branky a nahrávky: 18. D´Alvise (Greentree, Arniel), 53. Livingston (Petrik, Crawford) – 6. Trivino (Yellow Horn, Šenkeřík), 58. Tomas (Bořuta), 61. Yellow Horn (Lattner). Rozhodčí: Gruber, Warschaw – Pardatscher, Seewald. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4 120.
Dornbirn: Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häussle, Achermann.
Orli Znojmo: Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Číp, Podešva, Lattner – Šedivý, Bartoš, Rehuš – Špaček.