Orli vstoupili do Ebel famozními výhrami

Zář 14th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

orliLepší start do hokejové EBEL si Orli Znojmo snad ani nemohli přát. Po bojovném výkonu porazili Linec 4:0, přičemž dva góly zaznamenala letní kanadská posila Colton Yellow Horn.A ještě lépe si vedli v neděli. Proti úřadujícímu mistru vedli po dvou třetinách už 5:0 a ani tentokrát soupeře nenechali zápas zdramatizovat.
Domácí se na svého soupeře vrhli jako hladoví vlci a hostující obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. přesto poměrně dlouho držela bezgólový stav. Až v 19. min. využil přesilovku Horn, který si najel ke kruhům a tvrdou ranou zavěsil. Orli byli nadále lepším týmem. Rakušané hrozili jen z ojedinělých brejků. Ve 28. min. pak skvělé střídání Pucherovy pětky využil Štach. Ještě pře koncem prostřední části znovu skŕoval Horn a notně tak hostům ubral ze šancí zápas ještě zdramatizovat. A skutečně k ničemu takovému nedošlo. Orli dál vládli ledu, nepolevili ani za tohoto stavu a nezlomilo je ani sporné pětiminutové oslabení. To v pohodě přežili a v závěru ještě pečetil urěšenou ranou Stehlík na konečných 4:0.
„Myslím, že na úvod sezóny je to skvělý výsledek.Každý chce bojovat o titul a ani Linec není výjimkou.My jsme hráli dobře do obrany, i když tam nějaké chybičky byly,“ konstatoval trenér Orlů Jiří Režnar.
V nedělním duelu měl zápa sještě jednoznačnější průběh. Už v první minutě skóroval Horn a ve 13. ho napodobil i Biro. V prostřední části pak skóroval znovu Horn, a také Stehlík a Šulák. Teprve za stavu 5:0 a po 104 odehraných minutách letošní EBEL musel kapitulovat i znojemský brankář. Orli si ale rychle vzali zpět pětigólové vedení, když skóroval Tomas a v 57. min. pečetil na úctahodných 7:1 Šedivý.