Orli výhru nad Klagenfurtem v pátek nezopakovali

Pro 7th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

orli

Zatímco o týden dříve si Orli Znojmo vyšlápli na rakouský Klagenfurt na jeho ledě a porazili ho 6:1, v pátek doma se situace obrátila. Hlavně kvůli slabé produktivitě se znojemští hokejisté museli smířit s porážkou 1:4.
Zápas proti Klagenfurtu nezačal pro domácí příliš šťastně. Už po půlminutě byl vyloučen Rehuš, pak dostal Podešva zásah bruslí do obličeje, což odnesl deseti stehy a ke všemu hosté přesilovku  těsně před jejím skončením využili Setzingerem. Orli pak měli několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Zejména obléhání rakouské branky v sedmé minutě volalo po gólu, ale Tomas ani na několikrát na brankáře Brücklera nevyzrál. Orli se dál tlačili více do útoku, ale potřebný efekt jim to nepřineslo. V poslední minutě úvodní části byly šance na obou stranách, ale ani Pucher s Čípem na jedné ani Ganahl na druhé puk do sítě nedostali.
Druhá část připomínala tu první jen s tím rozdílem, že Rakušané dokázali dát dokonce dvě branky a to ještě nevyužili trestné střílení. Orli své šance opět neproměnili. Povedlo se jim to až na počátku závěrečného dějství, když se Bořuta trefil od modré. Orli se dál snažili zdramatizovat zápas, ale nedařilo se jim proměňovat šance. Tři minuty před koncem se pak znojemský trenér rozhodl odvolat brankáře, ale hosté se po pár vteřinách trefili do prázdné branky a osud utkání byl definitivně zpečetěn.
„Sice jsme v první třetině měli opticky navrch, měli jsme tam šance, ale Klagenfurt nás vyučil v produktivitě. Dal dva góly z přesilových her a ten třetí si borec udělal slalom mezi čtyřmi našimi hráči a dal to do šibenice… My máme v posledních zápasech problém s proměňováním šancí. Máme tam spoustu střel, ale dáváme to gólmanovi do břicha místo abychom to stříleli vedle něj. Za stavu 1:3 tam byl Honza Lattner v mezikruhu sám, ale nedal. pokud nám tam ty góly nepadnou, tak bohužel nebudeme vyhrávat. My máme útočně laděný tým, tlačíme se dopředu, ale když nedáme branky a soupeř využije brejky, tak prohráváme. Když nedáme hned zkraje branky a naopak nějakou inkasujeme, tak se dostáváme do problémů, jako se nám to stalo v Maďarsku i teď doma s Klagenfurtem,“ hodnotil trenér Orlů Jiří Režnar.
Recept na góly bohužel znojemský lodivod nemá. Ty buď přijdou anebo ne. „My jsme měli i v těchto posledních zápasech, které jsme prohráli, hodně střel, ale nejsme schopni to do té branky. Dát. Ty góly buď padnou nebo ne. Pokud má soupeřův gólman za první třetinu šestnáct zásahů a my prohráváme, je to špatné,“ dodal  Režnar.
Ten ocenil i sílu soupeře, ale stejně ho prohra mrzela. „Hráče jsme upozorňovali, že soupeř má zkušené hokejisty. Bylo to vidět. Dali hned z první přesilovky gól. Pak využili další. Za stavu 0:2 už pak nemůžete bránit, musíte to hrát s rizikem, že inkasujete. Jste doma, diváci vás ženou dopředu a ti hráči to cítí. Bohužel jsme z toho tlaku góly nedali a to rozhodlo,“ uzavřel znojemský trenér.

Orli Znojmo – Klagenfurt 1:4
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Branky a nahrávky: 42. Bořuta (Pucher, Tomas) – 3. Setzinger (Popovic, S. Geier), 29. Jacques (M. Geier), 39. Strong, 58. Jacques (Lundmark). Rozhodčí: Gamper, Siegel – Pardatscher, Soos. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváků: 2 639.
Orli Znojmo: Nechvátal – Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Štach, Bořuta, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Podešva, Číp – Csamango.
Klagenfurt: Brückler – Desantis, Kapstad, Popovic, Vallant, Strong, Schumnig – Geier M., Harand, Ganahl – Lundmark, Nordqvist, Jacques – Ban, Pöck, Walker.