Orli začali zbrojit na novou sezónu

První posily pro nadcházející sezónu ohlásili Orli Znojmo. Jejich tým mimo jiné posílí jedno známé jméno – Vojtěch Němec, který se může pochlubit titulem s Kometou Brno.

Němec naposledy působil na západě Čech v Plzni, ale vzhlede k tomu, že bydlí ve Cvrčovicích, má to na západ Čech poněkud z ruky, a tak kývl na nabídku Znojma. Z vesnice od Pohořelic to bude mít na znojemský zimák co by kamenem dohodil. „Když se naskytla příležitost spojit naše cesty, nebylo co řešit. Navíc za výhodných podmínek, věřím, že pro obě strany,“ uvedl na adresu čtyřiatřicetiletého produktivního útočníka ostříleného Extraligou trenér a manažer Orlů Miroslav Fryčer.
Po pěti letech se vrací do Znojma také Adam Havlík, kdysi velká naděje znojemského hokeje. Z jihu Moravy odešel v roce 2015 do extraligových Pardubic, tam se ale natrvalo neprosadil a začal putovat po Evropě. Vyzkoušel si angažmá ve druhé německé i slovenské lize, hrál v Dánsku i ve Francii. Poslední dva roky strávil v rakouském Kïtzbühelu, který hraje Alpskou ligu.

Adam je znojemským odchovancem a když projevil přání vrátit se domů, nebyl důvod mu nevyhovět. Jsme rádi, že za klub budou hrát místní kluci, kteří mají k městu i klubu vztah. Navíc je to hráč, kterému se bodově daří a měl by přispět k produktivitě mužstva,“ komentoval Havlíkův návrat Fryčer.

Vedle Havlíka se vrací i Dominik Tejnor, který ve Znojmě strávil dvě sezóny mezi roky 2017 – 2019. Odchovanec Kladna, který ale většinu kariéry stejně jako poslední rok strávil v Chomutově, by měl po krachu severočeského klubu posílit znojemskou defenzívu.

 

Více najdete v tištěném vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-19-2020-d5839226.htm