Orli ze dvou zápasů doma vydolovali jen bod

Lis 2nd, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

orli

Reprezentační přestávky, která je nyní na programu v hokejové EBEL přijde orlům Znojmo náramně vhod. zranění a únava se podepsali i na posledních dvou domácích zápasech, ve kterých v duelech proti Klagenfurtu a Bolzanu získali znojemští hokejisté jen bod.
Orli Znojmo – Klagenfurt 6:7 PP
Hodně divoký byl páteční zápas na znojemském stadionu. Skóre se přelévalo sem tam, aby nakonec domácí v předposlední minutě vyrovnali na 6:6 a hosté si v prodloužení připsali bonusový bod. Vstup do zápasu měli lepší domácí. přežili jednu šanci hostů a pak se v 7. min. prosadil po nahrávce špačka Šeda. V 11. min. pak osvědčený tahoun Yelow Horn projel útočnou třetinou a přesně zakončil. Hosty dostala zpět do zápasu 19. min., kdy v přesilovce skóroval Geier. A v prostřední části přišly gólové dostihy. Kdo si odskočil na chviličku na záchod či pro pivo, mohl přijít klidně i o čtyři branky. Hosté nejprve otočili na 2:3, ale Stehlík vzápětí vyrovnal a Šulák po sólu přes celé kluziště vrátil Znojmu vedení. Ale ne na dlouho. Ve 31. min. to bylo znovu srovnané po brance DeSantise a ještě před přestávkou hosté znovu vedli, když se trefil Setzinger. Stejný hráč přidal další gól na začátku třetí části a Orli museli dotahovat dvougólové manko. To se jim v závěru třetiny povedlo po gólech Bartoše a Yellow Horna. V prodloužení se hrálo nahoru dolů, ve velké šanci se ocitl Šulák, ale nepřekonal gólmana hostů a naopak z protiútoku se trefil DeSantis a rozhodl o výhře Klagenfurtu.
Třetiny: 2:1, 2:4, 2:1 – 0:1. Branky a nahrávky: 7. Šeda (Špaček, Podešva), 11. Yellow Horn (Lattner, Fiala), 26. Stehlík (Šeda), 27. Šulák, 56. Bartoš (Šedivý), 59. Yellow Horn (Šedivý, Pucher) – 19. M. Geier (DeSantis, Ganahl), 25. Ganahl, 26. Popovic (Koch, M. Geier), 31. M. Geier (Setzinger, Popovic), 38. Setzinger (Koch, M. Geier), 41. Setzinger, 67. DeSantis (Ganahl). Rozhodčí: Kincses, Siegel – Loicht, Nagy. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 3 015.
Orli Znojmo: Nechvátal (41. Fučík) – Štach, Biro, Kousalík, Šulák, Šenkeřík, Bača, Bořuta, Stehlík – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Podešva – Lattner, Yellow Horn, Fiala – Špaček, Šeda, Číp.
Klagenfurt: Brückler (27. Tuokkola) – Strong, Popovic, Pöck T., DeSantis, Reichel, Schumnig, Kapstad, Vallant – Ganahl, Nordqvist, Lundmark – Geier M., Koch, Setzinger – Geier S., Hundertpfund, Walker – Ban, Harand, Pöck M.

Orli Znojmo – Bolzano 3:4
Domácí do utkání vstoupili nešťastně. Už v první minutě hostující Saviano objel branku a bekhendem poslal puk do sítě. Orli se pak dlouho snažili o vyrovnání a povedlo se jim to až v 18. min., když Podešva zužitkoval pěknou Rehušovu přihrávku. Podobně jako v první, také v prostřední části hosté rychle skórovali. Po velkých šancích Znojma se znovu prosadil Saviano. A v polovině zápasu přidal třetí gól hostů Foster. V závěrečném dějství se Orli tlačili za vyrovnáním, hosté hrozili z brejků. V 53. min. dal kontaktní gól střelou od modré Bača, ale v 56. min. dostal hosty zpátky do dvougólového vedení Insam. Orli ještě jednou snížili, když se dělovkou prosadil Rehuš, ale navzdory velkým šancím Tomase už vyrovnat Orli nedokázali.
„My jsme do zápasu vstoupili trochu laxně. Hned v prvním střídání jsme dostali branku. V druhé třetině to bylo podobné. Zase jsme dostali další gól. Říkáme si, že je potřeba si na tyto situace dát pozor, ale bohužel ta naše hra je taková, že uděláme chybu a soupeř ji potrestá. Oni dostali puk pod bránu a dali gól. Nám tam cinkali tyčky, ale nespadlo nám to tam “ komentoval zápas trenér Orlů Jiří Režnar. Ten se svým svěřencům po páteční gólové přestřelce snažil naordinovat zodpovědnější obrannou hru, ale nevyšlo to tak docela. „Bolzano je hodně bruslící tým, měli jsme je poctivě bránit. Ale máme hodně zraněných hráčů, kluci už toho mají plné kecky, takže jsme čekali na tu pauzu jak na smilování, abychom mohli dobít baterky a vrátit se k té hře, kterou jsme hráli v úvodu soutěže,“ vysvětlil Jiří Režnar.
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Branky a nahrávky: 18. Podešva (Rehuš, Yellow Horn), 53. Bača (Stehlík, Yellow Horn), 57. Rehuš (Bořuta, Tomas) – 1. Saviano (DiCasmirro, Broda), 22. Saviano (DiCasmirro, Pope), 31. Foster (Gander), 56. Insam (Pope, Flemming). Rozhodčí: Gamper, Kellner – Loicht, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváků: 2 496.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Bořuta, Kousalík, Šulák, Šenkeřík, Bača, Stehlík – Tomas, Pucher, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Podešva, Rehuš – Lattner, Csamango.
Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Flemming, McMonagle, Hofer, Podlipnic, Franza – Broda, Vause, Pollastrone – Saviano, DiCasmirro, Pope – Gander, Foster, Palmieri – Insam, Bernard, Frank – DeAnesi.