Orli: Zůstává Fryčer i dvanáct hráčů

Žádný velký třesk nenásledoval po právě skončené sezóně EBEL v týmu Orlů Znojmo. Navzdory divokým spekulacím tým mezinárodní soutěž neopustil a téměř žádné změny nejsou ani v realizačním týmu. Zůstává trenér Miroslav Fryčer i jeho stávající asistenti Jiří Beroun, Tomáš Jakeš a Petr Hrachovina.

Svou činnost v klubu tak ukončil jen sportovní manažer Rostislav Dočekal, jehož roli převezme navíc ke své trenérské Miroslav Fryčer. „Je to logické řešení. Pan Fryčer si tým staví sám a se mnou řeší pouze finanční otázku. Na zahraničním trhu s hráči si dokáže velmi zdatně poradit, protože má obrovské kontakty. Je schopný s agenty i hráči mluvit na přímo. Považujeme to za obrovskou výhodu,“ zdůvodnil tento krok majitel klubu Pavel Ohera.

Ačkoliv EBEL skončila vítězstvím Klagenfurtu teprve minulý týden ve středu, Orlům už dnes (pondělí 29. dubna) začíná příprava na sezónu nadcházející. Zatím budou nabírat sílu převážně v posilovně.

V kádru zůstává dvanáct hráčů z minulého ročníku včetně brankáře Teema Lassily či útočníka Anthony Lucianiho. Další cizinci zatím v týmu chybí.

Zůstává i kapitán David Bartoš, naopak další Znojmák Jan Lattner ve zmíněné dvanáctce chybí. Z obránců pokračují v dresu Orlů Jakub Stehlík, Adama Sedlák, Michal Kruckovyč a Adam Jonáš. V ofenzívě zůstávají vedle již zmíněných Lucianiho a Bartoše také Patrik Novák, Petr Mrázek, Radim Matuš,Vladimír Oščádal a Jan Bulín.

Některé z nových posil by se ve Znojmě měly objevit již v průběhu tohoto týdne.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1