Orlům skončila ve Vídni sezóna

Za dobu svého působení v mezinárodní EBEL lize hokejoví Orli Znojmo jen jednou chyběli ve čtvrtfinále. Na druhou stranu přes něj jen jednou prošli. Na těchto dvou tvrzeních se nebude měnit nic ani letos. Pro znojemské hokejisty se opět stala stropem účast mezi osmi nejlepšími týmy soutěže. Postup mezi čtyři semifinalisty už byl nad jejich síly.

Série s Vídní, která kralovala dlouhodobé části, nezačala pro Orly právě příjemně. Na ledě soupeře v rakouské metropoli utrpěla debakl 0:7 a nešťastně se pro ně začal vyvíjet i následující domácí zápas, ve kterém prohrávali 0:2. Tento duel ale Znojemští dokázali otočit a vybojovat výhru 4:3, kterou srovnávali stav na 1:1. Pak ale přišel další duel v městě na Dunaji a nepřízeň rozhodčích, kteří hosty posílali často do oslabení. Výsledkem byla prohra Orlů 2:5 a na řadě byl zřejmě klíčový zápas celého souboje hraného na čtyři vítězná utkání. Orli mohli doma v případě vítězství vyrovnat sérii, napak v případě prohry přiblížit Vídeň na dohled semifinále.

Druhý domácí zápas Orlů ve čtvrtfinále měl zcela jiný průběh než ten první. Tentokrát šli do vedení 2:0 oni, ale sle slibně rozjetý duel jim unikl v posledním dějství. Rakouský tým vstřelil čtyři góly, otočil výsledek ve svůj prospěch a k postupu mezi čtyři nejlepší mu chyběla už jen jediná výhra, na kterou měli Vídeňané tři pokusy.

Stačil jim jen jeden. V pátek ve Vídni otevřeli domácí skóre už ve 2. min. a postupně navyšovali náskok až na 4:0. Sedm minut před koncem vykřesal pro Znojemské jiskřičku naděje Oščádal, ale plamen, který by prodloužil sérii z ní Znojemští rozfoukat nedokázali, naopak Vídeň ještě v závěru své vítězství a postup pečetila pátým gólem.

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1