Orly čekají čtyři utkání pravdy

orly

A je to tady. Po krátké reprezentační přestávce čekají hokejové Orly Znojmo v rychlém sledu za sebou čtyři rozhodující utkání nadstavbové skupiny EBEL. V nich se rozhodne, zda si znojemští hokejisté prodlouží sezónu o boje v play off. Našlápnuto k tomu mají dobře. Zatím jsou na druhém, postupovém, místě a před třetím Villachem mají náskok dvou bodů.

Orli před přestávkou prokázali slušnou formu, na kterou by chtěli navázat i po ní. „Z těch posledních čtyř zápasů jsme, myslím, tři odehráli tak, jak bychom chtěli. I když vítězné byly jen dva.,“ hodnotil formu z posledních dní trenér orlů Roman Šimíček.

Mohou teď být jeh svěřenci ve větším klidu? „Nevím, jestli do toho závěru půjdeme s větším klidem. Ale určitě je to lepší, než kdybychom poslední zápas před přestávkou nezvládli a prohráli. Samozřejmě by byla větší nervozita, takhle můžeme být malinko v klidu, ale na nějaké uspokojení nebyl čas. Myslím si, že to bude tak vyrovnané, že se o to druhé místo bude hrát do posledního kola,“ zavěštil si Roman Šimíček.

Jeho tým využil přestávky k tvrdé práci. „nevěřím tomu, že když jsou tréninky na půl plynu, že se pak přecvakkne nějaký vypínač a v zápase to najednou jde. Tak to nefunguje. My musíme pokračovat v tom, co máme nastolené. Kluci to pochopili, v tom není problém. Ale samozřejmě potřebujete k úspěchu i trochu štěstí a okolnosti se musí sejít tak, aby to klaplo a vyšlo, jak má,“ dodal znojemský trenér.

Více o znojemském sportu najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=znojemsk%C3%BD%20t%C3%BDden