P. Wronka: Hokej hrál dědeček i táta

wrónkaHokej nepatří v Polsku k těm nejpopulárnějším sportům. Přesto i on u našich severních sousedů zažil hvězdné záblesky. Třeba když na domácím mistrovství v Katovicích jejich družina porazila v roce 1976 úřadující mistry světa ze Sovětského svazu. A totéž se jim povedlo zopakovat i o deset let později proti České republice. Jeden vyslanec polského hokeje, Patryk Wronka, obléká od léta dres Orlů a byl i v sestavě proti Mnichovu.

Jak se vám hrál zápas Ligy mistrů?

Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Rozhodla poslední třetina, kdy jsme přestali hrát. Škoda toho zápasu, poučíme se z chyb a budeme se snažit vyhrát následující utkání.

Na ledě patříte k nejmenším. Není to nevýhoda?

Ne, to není problém, jsem na to zvyklý celý život. Já se starám hlavně o to, abych byl na ledě rychlý jak v bruslení, tak v reakcích.

Proč jste si vybral právě Znojmo?

Protože je tady dobrý trenér (Jiří Režnar stojí vedle něj – pozn. Red.). Opravdu. Ale chtěl jsem se dále rozvíjet. Toto je lepší liga, než jsem hrál před tím, a myslím si, že je to pro mne krok vpřed.

Jak jste si vybral vůbec hokej, který v Polsku není tak populární jako v České republice?

Protože ho mám rád. V Novém Targu, kde jsem bydlel, je dost populární. Navíc všichni v mé rodině hrají hokej. Dědeček byl reprezentant, hrál na olympiádě, otec hrál také v národním mužstvu.

 

Celý rozhovor a další informace o znojemském hokeji najdete v papírovém vydání Znojemského týdne