Páteční a sobotní nehody: Řidiči skončili s otřesem mozku v nemocnici

Zraněním dvou mladých mužů skončila v sobotu po šesté hodině večer havárie osobního vozu nedaleko Hevlína. Zdravotníci záchranné služby je po ošetření převezli na chirurgii do znojemské nemocnice. „Řidič a jeho spolujezdec utrpěli otřes mozku a lehká poranění,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Po dobu vyšetřování nehody byla uzavřena silnice z Hevlína do Dyjákovic. Převrácené na střechu skončilo osobní auto, které havarovalo ve stejný den před desátou večer nedaleko Chvalovic. Dvěma lehce zraněným ženám poskytli první pomoc hasiči.

Ke střetu motocyklu a dodávky došlo v pátek před polednem v Olbramkostele. Při nehodě se zranil motorkář. „Na místo jsme vyslali vrtulník letecké záchranné služby a pozemní posádku. Muž středního věku při našem příjezdu již nebyl v bezvědomí. Měl poraněnou horní končetinu a otřes mozku. Po ošetření ho záchranáři převezli na chirurgii do znojemské nemocnice,“ popsala Kropáčková. Podle předběžného šetření policie šlo o o nedání přednosti v jízdě.

Na  železniční trati Znojmo Moravské Budějovice narazil minulou středu u Mašovic osobní vlak do spadeného stromu. „Nehoda se obešla bez zranění, pomáháme s odřezáním větví a evakuací cestujících do náhradního vlaku,“ informují na svém webu jihomoravští hasiči.

 Snímky nahoře a dole jsou po havárii auta u Hevlína.

FOTO: Hasiči JMK

Zprávu najdete také ve 20. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, noviny, regionální noviny.