Patrik Nechvátal: Nepomohl by ani Scotty Bowman

Led 9th, 2017 | By | Category: Sportovní zprávy

nechvatal

Svými zákroky držel mužstvo Orlů v posledních zápasech dlouho nad vodou, ale ani to nepomohlo. Po výhře nad Villachem, přišli domácí prohry s Innsbruckem i Dornbirnem. A brankář Patrik Nechvátal si po nich nebral servítky a ostře se pustil do spoluhráčů.

S Dornbirnem to dlouho vypadalo na výhru, pak ale přišel ve třetí třetině kolaps. Jak jste to viděl?

Pokolikáté už se nám to stalo? Počtvrté, popáté? Je úplně jedno, že vedeme, pro nás je snad lepší, když musíme dotahovat. Když vedeme, nejsme schopni výsledek udržet. Každý soupeř nás třetí třetinu zatlačí, doráží v brankovišti, hraje si s námi…

V brance podáváte kvalitní výkony, přesto mužstvo nevyhrává. To asi nepotěší?

Tady člověk musí chytat na sto padesát procent, aby se vyhrálo. Kdybyste viděli v Salcburku Máru (Marka Schwarze – pozn. red.), tam to mohlo skončit pomalu 35:2, kdyby nechytil tolik šancí. A u nás to mají gólmani soupeře naopak extrémně lehké. Sem si jezdí zvednout sebevědomí a vylepšit statistiky.

Přirom soupeře často přestřílíte…

To jsou střely, že gólman všechno vidí a když to vyrazí, jejich hráči to krásně zametou do rohu. To každého gólmana povzbudí. On si za třetinu sáhne patnáctkrát na puk po lehkých střelách a pak už se cítí silný i na nájezd. To vám potvrdí každý, že čím víc střel na vás jde, tím lépe se střelu od střely cítíte. To, že máme čtyřicet střel je fantazie, ale co z toho? Je to akorát radost pro jejich gólmana.

Vaši soupeři naopak dávají góly až moc lehko…

My vedeme 3:2, oni vystřelí od modré, náhodou se to někam odrazí a jsou tam za naší obranou dva jejich hráči. Nevím, co k tomu říci. Je to na zamyšlení.