Petr Kolář: Rád bych někdy do Kanady

 

kolář3

I když svého zlatého slavíka ještě v kleci nemá, přesto ale pro tisíce fanynek a fanoušků tím nejlepším rockovým zpěvákem s příjemným hlasem. Na jeho seznamu je hned několik megahitů, zazpíval si s mnoha svými kolegy, naposledy například s Karlem Gottem. Před několika dny rozezpíval i zaplněné náměstí v Miroslavi. Než vystoupil na pódium, prozradil nám něco ze svého soukromí.

Máme tu prázdniny, doba dovolených. Jak vzpomínáte na prázdniny, které jste trávil jako kluk?

Musím se přiznat k tomu, že jsem se vždycky těšil na pionýrské tábory. Mě se tam moc líbilo. Moje dětství probíhalo v sedmdesátých letech, nějaké velké výlety do zahraničí nebyly možné. Pak jsme jezdili s rodiči také na Lipno. To bylo taky moc pěkný. Nebo jsem taky jezdil k babičce. Tam jsme volný čas trávili v přírodě. Ty prázdniny jsme měli vždycky moc hezký.

U babiček bývá dobře i proto, že nás rozmazlují jejich dobrotami. Co vy a letní kuchyně, máte rád třeba meruňkové knedlíky?

Já to třeba vůbec nejím. Když tady vidím ty kopce knedlíků, věřím tomu, že to bude asi dobrý. Ale já jsem nikdy neměl rád sladký. Mám k tomu od dětství takovej blok. Na základní škole jsme měli poměrně často ty „zemlbáby“ a škubánky s mákem, já to prostě neměl rád. Takže obdivuju ty borce, co tady v Miroslavi snědli ty kopce knedlíků. Já mám radši lehčí stravu a jsem spíš masovej.

A je něco, co jako zpěvák vyloženě vyřazujete z jídelníčku, aby jste si nepoškodil hlas?

Ne, já se zase tak nehlídám. Nejsem ten typ, který by si v tom liboval. Žiju normální život, i když hlídat se musím, protože mám sklony k tloustnutí.

Jaké bude to letošní léto pro vás? Čekají vás festivaly nebo budete mít čas i na nějakou dovolenou?

Já jsem si vždycky přál , abych mohl hrát s kapelou pro lidi. Já tedy každé hraní beru jako odpočinek. To není pro mě práce. Já po tom vždycky toužil a jsem rád mezi lidma. Samozřejmě, že si také nějaké to volno udělám. Mám děti a i ty někam musím vzít a věnovat se jim, ale nejsou to nějaké velké zahraniční cesty. Já jsem spíš takový patriot, já rád cestuji po Čechách.

Jste spíše typ ležící a odpočívající nebo turista?

Já jsem turista. Když někam přijedu, tak to musím prostě pěšky obejít. Mě to zajímá, co je v tom daném prostoru či městě, kde se nacházím.

Takže když se řekne Znojmo. Vybaví se vám něco?

Krásný vinice. Krásnej klášter, hezkej hrad, v Louce jsme taky hráli a bylo to moc pěkný. Cyklostezky úžasný, krásná příroda, krajina kolem Znojma. Já totiž do vašeho regionu jezdím za kamarádama na zabíjačku. A pak taky dobrý víno.

Co víno. Máte nějaké vyloženě rád?

Mám pár odrůd, které miluju, rád ale ochutnávám i místní víno. Ale neumím se tvářit, že mi chutná, když mi nechutná. A klidně to vinaři řeknu. Mám rád rulandské šedé, a hlavně polosladká vína.

Jaká by byla vaše vysněná dovolená, kam by jste se rád podíval?

Mám sen. Kvůli přírodě by se jel podívat do Kanady. Tam jsem ještě nebyl. Snad se to někdy povede.

Poslední váš velký hit byl s Karlem Gottem. Máte už v šuflíku nějaký další podobný majstrštyk?

Já to neplánuju. Buď to vyjde nebo ne. Až přijde nějaký nápad, tak to zase vytvořím.

PETR KOLÁŘ

Narodil v Českých Budějovicích 20.6.1967, chodil na LŠU a hrál na bicí.

Některé momenty z jeho kariéry:

1993 přichází do Prahy, od tohoto roku začíná účinkovat v nejúspěšnějších českých a zahraničních muzikálech: např. : Drácula , Vlasy , Hamlet, Krysař ,Tři mušketýři.

2002 přijímá post frontmena u metalové skupiny Arakain. 2004 společně s Leonou Machálkovou nazpívá titulní píseň „Den, kdy se vrátí láska“ k seriálu TV Nova „Pojišťovna štěstí“, skladba se záhy stává megahitem. 2005 v anketě český slavík získává bronz.. V letech 2006 – 2010 získává Stříbrného Slavíka v kategorii „zpěvák“. 2011 získává v divácké anketě Český Slavík 1. místo za nejhranější píseň na rádiu Impuls „Navzdory hříchům“ , která je z nového alba Čas nás naučí. 2013 spolu s Evou Urbanovou hostuje v největších českých halách na vyprodaném turné se souborem Alexandrovci. Podílí se na dobročinném projektu Srdce dětem. 2014 zkouší na českou verzi muzikálu MAMMA MIA – premiéra v prosinci 2014

V roce 2015 vydává další desku s názvem A proč NE, která je oproti předchozím deskám podstatně tvrdší a rockovější.

 

kolář5 kolář4 kolář2 kolář1