Petrovičtí baví sebe i diváky westernem, zvou na páteční derniéru

Herecké geny po svých předcích zcela jistě zdědili dnešní ochotníci v Petrovicích. Divadlo v této obci má bohatou tradici a sahá až do roku 1908, kdy vznikl první soubor. Ten současný čítá sedm členů, kterým při představení s hudebním doprovodem, kostýmy, kulisami, nápovědou, prodejem vstupenek a občerstvení, pomáhají rodinní příslušníci a kamarádi. Koncem loňského roku se pustili do nastudování hry Jiřího Grambala Tenkrát v „P,“ která má za sebou nejen úspěšnou premiéru, ale i několik repríz.

Všichni herci jsou místní, jen Jiří Nejedlý je z nedalekých Němčiček. Společně s ním Petrovičtí před čtyřmi lety nastudovali „Vinnetoua“, v roce 2016 to byla hra „Bílá je čára“, a vloni dramatizace „Cely pro dva“. „Jsme rádi, že se divadlo v Petrovicích stále hraje a udržuje se tradice a že tento druh umění má své nadšené fanoušky. Vždyť divadlo bez publika by nebylo divadlem,“ vyjádřila starostka Petrovic Irena Závišková, která má v souboru celou rodinu a sama vypomáhá jako nápověda. Divadlo se hraje i v sousedních Lesonicích a herci z obou obcí ……

Derniéra Tenkrát v „P“ se hraje v pátek 23. března od sedmi večer v místním kulturním domě a herci zvou srdečně na představení. Vstupenky a informace získáte na telefonu 724 185 508 nebo emailem na starosta@petrovice.com.

Více se dočtete ve 12. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.