Plavci přivezli šest medailí z mistrovství republiky

Plavci

Po tři dny v šesti půldenních blocích se uskutečnilo v otevřeném venkovním padesátimetrovém bazénu v pražském Podolí Mezinárodní letní plavecké mistrovství České republiky pro rok 2015.
Mistrovství bylo zároveň šestým kolem Českého poháru. Na tento šampionát se kvalifikovalo tři sta dvacet závodníků z šestapadesáti plaveckých oddílů. Největší výpravy tvořily týmy Kometa Brno, Plzeň, Zlín, Jihlava a Bohemians Praha. Na programu bylo dvacet disciplín mužů a žen, padesátimetrové trati se plavaly na rozplavby, semifinále a finále, disciplíny sto, dvě stě a čtyři sta metrů proběhly v rozplavbách a finále A a B a závody na osm set a patnáct set metrů se uskutečnily v rozplavbách přímo na čas.
Na tomto mistrovství startovalo čtrnáct plavců TJ Znojmo, kteří se kvalifikovali na padesát startů. Tým Znojmáků dosáhl solidních výsledků. Šampionát absovoval s bilancí šesti medailí, šesti čtvrtých míst a čtyřmi dalšími finálovými pozicemi. Znojemští plavci startovali také v devíti štafetách, z toho třikrát skončili na stupních vítězů a jednou byli čtvrtí. Uvádíme nejlepší výsledky plavců TJ Znojmo.