„Plný talíř malování“ rozdal ceny

plny-talir-malovani1

Vaření guláše s tátou, opékání špekáčků u táboráku, příprava snídaně, ale i ovocný salát či sladké dobroty ztvárnily děti v „Plném talíři malování.“ Vítězové nejlepších prací byli minulý čtvrtek oceněni diplomy a věcnými cenami, mezi nimiž nechyběly kuchařské knihy, malířské potřeby, sladkosti i bohaté pohoštění. „V této výtvarné soutěži se sešlo na sedmdesát kreseb dětí základních a uměleckých škol nejenom ze Znojemska, ale napříč celou naší republikou. Své práce zaslali i hendikepovaní z jihočeského Mačkova, kteří jsou pravidelnými účastníky Plného talíře malování,“ informovala Denisa Krátká, vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče města Znojma, které je spolupořadatelem soutěže.
Prvenství v kategorii základních škol získala Tereza Játiová ze znojemské Základní školy Pražská za práci „Sladkosti mýma očima.“ Čestné uznání za výkres „A je hotovo! Snídaně je hotová,“ porota udělila Markétě Venutové ze znojemské školy Václavské náměstí. Druhé místo v kategorii mateřských škol připadlo za kresbu „Všechno je dobré, když táta griluje“ Oliveru Jakešovi, který v loňském školním roce navštěvoval znojemskou mateřskou školu Pražská.
Malování a kreslení dětí je součástí mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii „Znojemský hrozen,“ jehož letošní osmnáctý ročník se nekonal. Pořadatelé ale pilně pracují na přípravách devatenáctého ročníku. „Chystáme novou koncepci festivalu, do něhož chceme více zapojit znojemskou veřejnost, budoucí kuchaře ze znojemských odborných škol i známé osobnosti z uměleckého světa, které rády vaří,“ nastínila za organizátory festivalu Edita Pavlasová. Diplomy malým výtvarníkům v zastoupení ředitele festivalu Adolfa Boháčka ve čtvrtek předala Barbora Boháčková.

plny-talir-malovani-2

znojemsky-hrozen-3