Po Gliwicích zvítězili fotbalisté i nad Šamorínem

Úno 13th, 2017 | By | Category: Sportovní zprávy

s nulou a vítězně

Potvrdit, že výhra nad Gliwicemi nebyla jen pouhým zábleskem, to byl hlavní cíl znojemských fotbalistů v utkání proti Šamorínu. Na umělé trávě v Mikulově nejprve Znojmo přežilo velkou šanci soupeře, když Luquinhas orazítkoval tyč, pak už se hrálo převážně podle taktovky Jihomoravanů. V 10. minutě Helísek hledal u přední tyče Klímu, který obránce Horvátha dostal pod takový tlak, že si dal vlastní gól. Druholigový slovenský celek, v jehož řadách je i řada brazilských hráčů, se pak soustředil spíše na diskuze s rozhodčím a bouřlivé reakce po každém souboji, než na samotnou hru. To samozřejmě svěřencům trenéra Kučery vyhovovalo a jistým výkonem drželi otěže utkání ve svých rukou. Do přestávky se jim navíc povedlo přidat druhý gól. A bylo by to už trochu neobvyklé, kdyby se netrefil Jakub Teplý. Ladným přehozením brankáře Hajdúcha si připsal už sedmý gól v osmém utkání.

Přestávku si hráči Šamorína poněkud protáhli, nebylo divu, finský trenér Lönnström musel své hráče zkoncentrovat a zkrotit emoce. Hned v úvodu pak slovenský tým mohl zápas notně zdramatizovat. Štěpanovský však předvedl proti Luquinhasovi tygří skok a v průběhu druhé půle vyřešil s bravurou i další dvě svízelné situace. To na druhé straně měl brankář Hajdúch podstatně více práce. Dvakrát se jej pokoušel překonat Šamánek a také Javůrek. Velice blízko třetímu gólu byl po rohovém kopu Svozil, jenž hlavou mířil těsně vedle a poté ještě několik vteřin zpytoval svědomí. V 78. minutě srovnal skóre nastřelených tyčí Holub. Suma sumárum, skóre utkání se již neměnilo a Znojemští zakončili týden dvěma výhrami a především skóre 5:0.

Více o znojemském fotbalu včetně rozhovorů s trenérem Kučerou a brankářem Štěpanovským  najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=znojemsk%C3%BD%20t%C3%BDden