Pohádkový les se vydařil. TJ Sokol Znojmo zve do nového oddílu míčových her a sportovní gymnastiky.

Slunečné čtvrteční odpoledne přivedlo do Pohádkového lesa ve Znojmě několik stovek dospělých s malými dětmi. Také v letošním dvacátém ročníku, inspirovaném červencovým XVI. Všesokolským sletem, si všichni vyzkoušeli svoji zdatnost a dovednost. Děti zvedaly činky, skákaly přes gumu, házely míčkem na cíl. Na jednom ze stanovišť, motivovaném česko-slovenskou skladbou Spolu, skládaly naši státní vlaku. Ta zůstala stejná jako v době existence Československa. Na dalším zastavení nazvaném podle skladby Princezna republika, soutěžící dostali za úkol na obrysu mapy určit, kde leží Znojmo a velká města nejen v Čechách a na Moravě, ale i na Slovensku. Co nezvládly děti, dostali za úkol rodiče. Pohádkový les připravily cvičitelky TJ Sokol Znojmo společně se studentkami pedagogických oborů znojemské střední školy GPOA.

Znojemský Sokol má celkem čtrnáct oddílů všestranného cvičení a sportu. Do nově vytvořeného oddílu – míčové hry a základy sportovní gymnastiky, který je pro děti od sedmi do dvanácti let, zve děvčata a chlapce. Cvičí se každé pondělí od 16.30 do 18 hodin.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 39. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v internetové podoběna www.alza.cz v sekci časopisy, regionální noviny.