Policie hledá lupiče: Muže a ženu

Nic netušící ženu vycházející ze svého domu v Mramoticích přepadla dvojice násilníků. K loupeži došlo v jedenáct dopoledne (7. 10.), když žena otevřela dveře ve vratech a v tom k ní přistoupili cizí muž a žena. „Zatlačili ji zpět do průjezdu a chtěli vzít peněženku, kterou držela v ruce. Když neznámý muž začal hrozit nožem, raději peněženku pustila. Řekla však, že zavolá manžela. To pachatele rozezlilo a začal ji vulgárně vyhrožovat s nožem namířeným proti ní. Najednou hodil nůž směrem ke kotci, kde štěkal domácí pes. Paní pak násilím odvlekl tím směrem, nůž ze země sebral a táhl ji zpět k přivřeným vratům. Tam ji narazil na zeď, vzal pytel s ořechy a společně se spolupachatelkou nasedli do auta a odjeli,“ přiblížila násilný čin znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Napadená popsala auto jako na první pohled staré a ve spodní části hodně rezavé.

Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po obou pachatelích této loupeže. K přepadení došlo druhý říjnový týden, žena vše oznámila až o týden později. Podrobně popsala oba pachatele. Policisté na základě vzpomínek napadené na tuto událost a ve spolupráci s ní sestavili velmi pravděpodobnou podobu muže a ženy.

Popis pachatele: Jde o muže ve stáří přibližně čtyřicet let, který je vysoký asi 182 centimetrů, není ani tlustý, ani hubený. Má vlasy střižené pod uši, neupravené, rozčepýřené, tmavé a prošedivělé, modré oči. V obličeji je bledý. Hovoří česky bez přízvuku. Byl nepříjemně cítit asi potem, jeho chování bylo velmi nervózní, stále se díval kolem sebe a spolupachatelku opakovaně vybízel k hlídání u vrat.

Popis spolupachatelky: Žena byla pravděpodobně starší než muž, vysoká asi 180 centimetrů, hodně hubená, napadala na nohu a byla trochu shrbená. Měla řídké, tmavé (černé), neupravené a slepené vlasy, dlouhé pod ramena, světle modré oči a v obličeji byla bledá. Nebylo jí rozumět (huhňala), byla cítit asi cigaretami a měla okousané a zatrhané nehty.

„Jestliže jste neznámou ženu a muže na vytvořeném portrétu poznali, volejte linku 158. Děkujeme za spolupráci,“ vyzvala veřejnost znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.