Policie hledá nové síly

policieDo svých řad nové policistky a policisty přijímá krajské vedení policie. Zájemci po absolvování výcviku a školení posílí základní útvary v celém kraji a doplní počty policistů ve výkonu služby. V současné době pracuje u jihomoravské policie 3 517 příslušníků. „Do konce roku bychom jejich řady rádi rozšířili o desítky dalších nových policistek a policistů. Hledáme nové kolegy, kteří by se chtěli podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích, bojovat proti kriminalitě,“ informovala krajská policejní mluvčí Petra Vedrová. Doplnila, že součástí práce strážce zákona je i neustálé prohlubování znalostí a odborné kvalifikace.

Zaměstnání u policie přináší kromě stabilního příjmu a možnosti kariérního růstu řadu sociálních a dalších výhod, mezi které patří šesti týdenní dovolená, ozdravné pobyty, zdravotní péče, možnost čerpání příspěvků na penzijní připojištění, rekreační pobyty, a další.

Příslušníkem policie se může stát každý občan naší republiky starší osmnáct let. K dalším podmínkám patří bezúhonnost a nejméně středoškolské vzdělání zakončené maturitou, nestranickost, kdy uchazeč není členem žádné politické strany nebo hnutí a také nevykonává živnostenskou nebo podnikatelskou činnost. Musí rovněž zvládnout testy fyzické, osobnostní a zdravotní způsobilosti. Informace o přijetí do služebního poměru a přijímacím řízení jsou na http://www.policie.cz/clanek/moznosti-uplatneni-v-policii-ceske-republiky.aspx. V případě zájmu či dotazů kontaktujte personální oddělení Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje na telefonu 974 622 622 nebo mobilu 725 661 021, e-mail: lucie.horvathova@pcr.cz.