Policie odložila případ znojemského plavání

Po více než dvou letech ukončila Policie ČR vyšetřování případu údajné zpronevěry a podvodu v oddílu plavání TJ Znojmo, kterého se měl dopustit dlouholetý trenér a předseda oddílu Jiří Kyněra. Policisté případ odložili s tím, že k žádné zpronevěře ani podvodu nedošlo. Podle okresní státní zástupkyně je rozhodnutí konečné.

Mezi tím ovšem došlo v jiné souvislosti k rozkolu ve znojemské Tělovýchovné jednotě, kam plavecký klub vedený Jiřím Kyněrou patřil a plavci byli z TJ vyloučeni. „My jsme jako plavání vůbec neměli důvod v TJ být, ale protože jsme stáli u jejího zrodu a já osobně jsem práci v TJ věnoval řadu let, nechtěli jsme ho opustit. To, co se teď stalo, mě hodně mrzí,“ konstatoval Jiří Kyněra.

Plavci po nuceném odchodu z TJ založili nový klub pod vedením Veroniky Kolníkové s podobným názvem TJ plavání Znojmo. „My jsme jako plavci tuto značku 40 let budovali, takže jsme se jí nechtěli jen tak vzdát. Porto jsme zvolili tento název,“ uvedl historicky nejúspěšnější znojemský plavec Květoslav Svoboda. Ve statutárních orgánech spolku TJ plavání Znojmo už Jiří Kyněra nefiguruje.

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-08-2020-d5780792.htm?o=1