Policisté chytili lupiče po přepadení benzinky

Dva maskovaní muži přijeli na motorce k benzince v Hevlíně, vešli do prodejny a požadovali peníze. Jeden měl na hlavě motocyklistickou helmu a druhý masku lidské lebky. „Motorkář se oháněl kovovým teleskopickým obuškem a jeho komplic si přinesl sportovní tašku. Přepadený prodavač se nezalekl a začal se ohánět koštětem. Pachatel s obuškem trval na vydání peněz a druhý zatím začal plnit tašku kartony cigaret. Když měl tašku plnou, dal se na útěk. Následoval ho i motorkář, jenž se vydání peněz nedočkal a utekl s prázdnou,“ popsala přepadení znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Lupiči se nepodařilo nastartovat motorku, odtlačil ji, ale opodál i s obuškem ji odhodil. Oba pak utekli směrem do Rakouska. 

Policisté začali proto pátrat nejen u nás, ale o spolupráci požádali i rakouské kolegy. Na základě zjištěných údajů a zajištěných stop byli oba muži dopadeni v Rakousku, kde také skončili ve vazbě. Bylo to díky mezinárodní spolupráci, kdy znojemští kriminalisté předali k prověření v Rakousku stěžejní informace. Jedná se o mladíky ve věku dvacet a dvacet jedna let s trvalým bydlištěm v Rakousku. Ke všemu se přiznali, ukradené cigarety vrátili a vydali i masku. Trestnímu stíhání budou podle rozhodnutí státního zástupce čelit ve své zemi. K přepadení benzinky došlo první listopadové pondělí po čtvrté hodině ráno.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 48 čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1