Policisté se o vinobraní zaměří se na řidiče i kapsáře

 


Strážci zákona o nadcházejícím vinobraní (13. až 15. 9.) ve Znojmě předpokládají, že v souvislosti s bujarým veselím a konzumací alkoholu může docházet k narušování klidu a veřejného pořádku, ke kapesním krádežím a řadě dalších deliktů. Policisté proto společně se strážníky naplánovali ve Znojmě opatření, jejichž cílem je chránit bezpečnost osob a majetku, nedopustit narušení klidu a veřejného pořádku ani ohrožení dopravy. Chtějí v co největší míře snížit „pouliční kriminalitu“ a zabránit řidičům v řízení aut pod vlivem alkoholu. Do akce budou nasazeni dopravní policisté, pořádková policie, psovodi se psy, jízdní oddíl na koních, služba kriminální policie a vyšetřování i hlídky městské policie. Mezi návštěvníky vinobraní se budou pohybovat policisté v uniformách, kriminalisté v civilním oblečení a strážníci. Ve městě budou obvyklá dopravní omezení a uzavírky. Průjezd Znojmem po silnici I. třídy číslo 38 bude odkloněn. Další uzavírky se týkají Městské památkové rezervace. „Zdůrazňujeme řidičům, aby důkladně sledovali a respektovali zákazy vjezdů a dopravní značení,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Policisté připomínají všem, aby byli ostražití a měli sebe i svoje věci pod kontrolou. Takovéto akce lákají kapesní zloděje, kteří s neuvěřitelnou drzostí a šikovností využívají každé chvilky nepozornosti rozjařených hostů. Snadno se pak dostávají například k jejich peněženkám nebo mobilním telefonům.

Zprávu najdete také v 37. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na internetu, na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.