Policistou roku je kriminalista Katel Buchtela

Policista

 

Za zvuku slavnostních fanfár byly v zasedací síni znojemské radnice policistům našeho regionu předány tituly a ocenění. Policistou roku se v rámci územního odboru Znojmo stal poručík Karel Buchtela, který před 21 lety začínal jako policista v Prosiměřicích a nyní je na oddělení hospodářské kriminality. Specializuje na internetovou kriminalitu a ve své profesi dosahuje dlouhodobě velmi dobrých výsledků.

Ocenění Veterán roku převzala nadpraporčice Alena Kučerová, která je 36 let u znojemské policie. Svým iniciativním a profesionálním přístupem je vzorem pro své kolegy. Občanským zaměstnancem roku se stal Miloš Čurda, který pracoval na pozici ostrahy a vloni v prosinci odešel do důchodu. Vyznamenání Čin roku bylo uděleno praporčíkovi Jiřímu Procházkovi a praporčíkovi Tomáši Dibelkovi z obvodního oddělení Vranov nad Dyjí. Oba byli jako hlídka vloni v březnu operačním důstojníkem vysláni do rekreační oblasti Chmelnice u Oslnovic, kde hořela chata. Policisté přijeli na místo jako první a ihned začali požár hasit. Zabránili tím nemalé majetkové škodě. Týmem roku se stali policisté, administrativní a spisová pracovnice z oddělení hospodářské kriminality znojemské policie, kteří dosahují výrazných výsledků v oblasti svého působení. Vyznamenání za aktivní spolupráci obdržel starosta Prosiměřic Jiří Lukeš. „Ocenění jsem nečekal, ale mile mě překvapilo. Že městys dobře spolupracuje s policií, považuji za samozřejmost. Jsem rád, že u nás zůstala služebna policie, kam každou středu přijede příslušník,“ uvedl prosiměřický starosta. Slavnostního předání vyznamenání se zúčastnil také krajský policejní ředitel Leoš Tržil, vedoucí znojemského územního odboru policie Mojmír Pavelka, místostarostové Znojma Ludvík Hekrle a Jan Blaha a další hosté.

Foto první dole: Týmem roku je oddělení hospodářské kriminality znojemské policie, vpravo Policista roku Karel Buchtela.

Policista 10

Policista 8       Policista 9

Policista 2Policista

Policista 5

 

Policista 4       Policista 6Policista 3