Poslední překážka: Florbalisté k postupu do Superligy potřebují porazit Českou Lípu

florbalisty

Sportovní Znojmo čeká mimořádný florbalový šlágr. V první sérii play-off přehráli znojemští pražský tým Black Angels 3:1 na zápasy a momentálně se připravují na sérii další, která už může znamenat postup do Superligy. Stačí k tomu jediné. V sérii hrané na tři vítězná utkání porazit Českou Lípu. Pak už by byl postup jistý. V případě prohry by znojemští florbalisté měli ještě šanci dostat se do nejvyšší soutěže v baráži.

První utkání finálové série je na programu v sobotu 8. dubna od 18 hodin a to druhé v neděli 9. dubna od 17 hodin. Vzhledem k velké poptávce fanoušků po finálovém dvojzápase se vedení klubu rozhodlo přistoupit k některým organizačním změnám. Po zkušenosti ze semifinálových utkání play-off 1. ligy mužů, kdy byla kapacita haly vyprodána a na některé zájemce se ani nedostalo, se vedení oddílu florbalu rozhodlo pro finálovou sérii změnit systém prodeje vstupenek. Na finálovou sérii bude předprodej vstupenek!

Zájem o lístky je extrémní, každý den někdo volá a chce rezervaci a hala bohužel není nafukovací. Kapacitu se nám podařilo zvýšit na 500 míst, za oběma brankami budou zbudovány menší tribuny pro naše oddílové členy, kteří mají na utkání vstup zdarma. Do prodeje jde 382 lístků na sezení na hlavní tribunu a 40 lístků na stání v horní řadě tribuny. Kvůli zvýšeným nákladům na utkání bude mimořádné vstupné 40 Kč“, osvětlil aktuální situaci sekretář oddílu Jan Šťastník. Předprodej lístků speciálně pro finálovou sérii odstartuje ve středu v 10 hodin v kanceláři oddílu florbalu v Městské sportovní hale (F. J. Curie 5)! Sedadla budou očíslována a lístky se tak budou nově prodávat na konkrétní místo, tak jak jsou fanoušci zvyklí například na hokeji či v divadle. Každý kupující si může zakoupit maximálně 5 vstupenek.

A jak se připravuje tým na finálovou sérii? „Příprava na finále je v plném proudu. Soupeře jsme se dozvěděli až v neděli večer, a tak jsme se zaměřovali především na naši hru a snažili se odstranit nedostatky, které nás brzdily v sérii proti Black Angels. Tento týden to odpálíme a budeme připraveni na 120% podat před vyprodanou halou co nejlepší výkon umíme”, dodal závěrem Jan Šťastník.

Více o znojemském sportu najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1