Pozvánky

Nevidomí zvou na besedu o vězeňství

ZNOJMO (be). Znojemské Tyflocentrum zve své členy na další zajímavou akci – besedu na téma SYSTÉM VĚZEŇSTVÍ V ČR. Akce se koná v úterý 23.9. „Navštíví nás tým pracovníků z věznice Kuřim, kteří denně pracují s odsouzenými. Poví nám o své náplni práce a budou se snažit zodpovědět všechny dotazy. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak to ve věznici chodí, přihlaste se pracovnicím znojemského TyfloCentra.,“ vzkazují pracovnice Tyflocentra. Sraz pro přihlášené je v 7.30 před budovou Pošty, odjezd směr Brno. Předpokládaný návrat: mezi 15-16 hod. Přihlásit se můžete do 22.9.2014. Různé příběhy zazní na úterní besedě, která proběhne v brněnském TyfloCentru na Chaloupkově 3.

 

Přírodou bez hranic

ZNOJMO (jm). Průvodce přírodou v češtině, němčině a angličtině s názvem Sprachführer Natur a mobilní aplikace Podyjí on line, budou představeny zájemcům v konferenčním sále Městské knihovny v úterý 23. 9. v 17.00 ve Znojměna Zámečnické ulici. Povídání doplní poezie Reinera Kunzeho – Jako věci z hlíny (Wie die Dinge aus Ton). Verše hudbou doprovodí Pavel Frind. Vstup je volný. Podvečer s názvem Přírodou bez hranic pořádá Knihovna rakouské literatury na Zámečnické ulici a Správa Národního parku Podyjí.

Na Dni Charity se soutěží o mobil

ZNOJMO (jm). Již po desáté proběhne Den Charity. Letošní ročník se koná ve čtvrtek 25. 9. od 14.00 do 17.00 na Horním náměstí ve Znojmě. Kromě ukázek své činnosti Charita zde letos nově uspořádá soutěž o mobilní telefon Nokia Lumia 520 a výrobky značky Tescoma. „K vidění budou ukázky výrobků, pletení košíků, Kolemjdoucí si budou moci vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, nechat si změřit krevní tlak nebo se nechat profesionálně nalíčit. Pro děti je připraven skákací hrad, malování na obličej, stolní fotbálek, tvořivé dílny a soutěže. Pro všechny je připraveno malé občerstvení,“ pozvala Veronika Miholová ze znojemské Charity. Náměstí rozezní i bubny džembé klientů a instruktorů z Ateliéru Samuel. Děti z Domova pro matky a otce v tísni zahrají pohádku O Budulínkovi. Charita srdečně zve veřejnost.

Na bítovském hradě bude Kaprobraní

BÍTOV (jm). Prohlídky hradního paláce s ukázkou historického vaření v hradní kuchyni připravuje na sobotu 27.9 a neděli 28. 9, vždy od 9.00 do 16 .00 správa bítovského hradu. V neděli 28. 9. si mohou návštěvníci v rámci prvního a čtvrtého prohlídkového okruhu vyzkoušet chytání kaprů z hradního rybníka, a to takzvaně na pytlačku. Dva největší úlovky budou vyhlášeny ve 12.00 a 15.00 a budou odměněny cenami. V neděli v 11.15 zazní na nádvoří hradu slavnostní fanfára bítovského trubače Vladimíra Kundráta a pan hrabě poděkuje návštěvníkům k ukončení letní sezony.

Hradišťan opět v Lechovicích

LECHOVICE (jm). Všechny příznivce hudby Jiřího Pavlici a Hradišťanu zvou pořadatelé v sobotu 27. 9. do kostela Navštívení Panny Marie v Lechovicích kde bude koncert tohoto souboru. Začátek je v šest hodin večer.

Letem astronomickým světem

ZNOJMO (jm). S tím nejzajímavějším co se v letošním roce uskutečnilo v astronomii, seznámí posluchače ve znojemské knihovně předseda Znojemské astronomické společnosti Radek Dřevěný. Své povídání zaměří i na novinky v tomto oboru. Pokud bude hezky, posluchači budou pozorovat také večerní oblohu. Přednáška se koná v úterý 30. 9. od 17.00. Vstup je volný.