Prázdninové úspěchy mladých tenisových nadšenců

Zář 4th, 2017 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

P1010950

Dvojice mladých znojemských bratrů Ondřeje a Oldřicha Groisových má za sebou velmi úspěšné prázdniny, během kterých si dovezla poháry z řady tenisových turnajů po celé republice.

Mladší Ondřej, který hraje prvním rokem v kategorii mladších žáků, vyhrál ve dvouhře turnaje ve Slavkově a Třebíči. Stříbrem se může pochlubit z mítinků na Zetoru Brno a ve Strážnici a třetí byl v Novém Městě na Moravě. Úspěšně si vedl také ve čtyřhře. Pohár za vítězství získal ve Slavkově, třetí místo vybojoval v Novém Městě na Moravě, ve Slavkově a na třech brněnských turnajích (Zetor, Tilia a TC MJ Líšeň).

Starší Oldřich, který na podzim přechází do kategorie dorostu, kde na něj čeká větší konkurence až o čtyři roky starších hráčů, se dokázal probojovat do finále turnaje v Lipůvce, kde získal i bronz ve čtyřhře. V té vybojoval také pohár pro vítěze v Letovicích a třetí místo v Uherském Brodě.
Oba bratři v současné době trénují v brněnském klubu TJ MC Líšeň, kde se jim dostává potřebného individuálního tréninku pod dohledem kvalitního trenéra, který klade důraz na dokonalé pilování techniky do nejmenších detailů, což při začátcích ve Znojmě hlavně staršímu Oldřichovi chybělo.

Co nyní oběma bratrům po přestupu do Brna nechybí je ale nadšení do tenisu a radost ze hry, kterou prokázali na mnoha turnajích v průběhu prázdnin. Tréninky a zápasové zatížení jim přerušila jen dovolená s rodiči a účast na táboře.

O prvním zářijovém víkendu pak čekaly na oba mladé tenisty další turnaje. Mladší Ondřej postoupil do finále ve Strážnici, ale kvůli zranění kolene je musel skrečovat. Starší Oldřich vybojoval s partnerem Jakubem Goldmanem druhé místo ve čtyřhře v Novém Městě.