Před očima nemohoucí seniorky ukradl 30 tisíc

Led 13th, 2020 | By | Category: Krimi zprávy, Zpravodajství

Cizí muž oslovil na ulici ve Znojmě pětaosmdesátiletého důchodce, který venčil před bytovým domem psa. Prý mu jeho dcera dluží za přezutí pneumatik deset tisíc korun a on mu má tuto částku zaplatit. Společně vešli do domu, host měl čekat na chodbě před otevřenými dveřmi bytu. Starý pán vytáhl obálku s bankovkami a nechal ji ležet v ložnici na nočním stolku. Ještě před samotným předáním peněz odešel do vedlejší místnosti zatelefonovat dceři a vše ověřit. Drzý zloděj ale bez souhlasu majitelů vstoupil do bytu. Obálku, ve které bylo celkem 30 000 korun, sebral a utekl. Nestyděl se krást v přítomnosti nemocné manželky, která ležela na posteli, všechno viděla, ale neměla sílu lapkovi v krádeži zabránit.

Policisté se případu velmi intenzívně věnují. Zároveň opět připomínají, jak důležitá je obezřetnost a předvídavost. Senior sice správně před předáním údajného dluhu nejprve telefonoval dceři, ale měl ještě zavřít dveře do bytu. Pachatel využil jeho důvěřivosti a nemohoucnosti jeho ženy, a snadno se tak dostal k jejich penězům. Případem, jenž se stal ve čtvrtek dopoledne, se strážci zákona intenzivně zabývají pro podezření z krádeže a porušování domovní svobody. „Podle trestního zákoníku pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody,“ potvrdila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zprávu najdete také v 3. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální. 

Comments are closed.