Před očima nemohoucí seniorky ukradl 30 tisíc

Cizí muž oslovil na ulici ve Znojmě pětaosmdesátiletého důchodce, který venčil před bytovým domem psa. Prý mu jeho dcera dluží za přezutí pneumatik deset tisíc korun a on mu má tuto částku zaplatit. Společně vešli do domu, host měl čekat na chodbě před otevřenými dveřmi bytu. Starý pán vytáhl obálku s bankovkami a nechal ji ležet v ložnici na nočním stolku. Ještě před samotným předáním peněz odešel do vedlejší místnosti zatelefonovat dceři a vše ověřit. Drzý zloděj ale bez souhlasu majitelů vstoupil do bytu. Obálku, ve které bylo celkem 30 000 korun, sebral a utekl. Nestyděl se krást v přítomnosti nemocné manželky, která ležela na posteli, všechno viděla, ale neměla sílu lapkovi v krádeži zabránit.

Policisté se případu velmi intenzívně věnují. Zároveň opět připomínají, jak důležitá je obezřetnost a předvídavost. Senior sice správně před předáním údajného dluhu nejprve telefonoval dceři, ale měl ještě zavřít dveře do bytu. Pachatel využil jeho důvěřivosti a nemohoucnosti jeho ženy, a snadno se tak dostal k jejich penězům. Případem, jenž se stal ve čtvrtek dopoledne, se strážci zákona intenzivně zabývají pro podezření z krádeže a porušování domovní svobody. „Podle trestního zákoníku pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody,“ potvrdila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zprávu najdete také v 3. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.