Premiér Sobotka a ministr Ludvík jednali ve Znojmě

Premiér 3

Platy zdravotních sester a lékařů, úhradová vyhláška, situace v našem zdravotnictví a další rozvoj znojemské nemocnice, byly na programu čtvrtečního jednání předsedy vlády Bohuslava Sobotky a ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka ve Znojmě.

Premiér na jednání vyzdvihl, že vláda navýšila platby za státní pojištěnce. Také potvrdil zvýšení platů o deset procent od příštího roku i zachování příplatku za směnný provoz pro zdravotní sestry u lůžka, který se od letošního července zvedl o dva tisíce korun.

„Nemocnice jsou základním pilířem zdravotnictví.,“ zdůraznil ministr Ludvík a přislíbil změny v nové úhradové vyhlášce pro rok 2018, které do lůžkové péče přinesou více peněz.

Předseda vlády a ministr zdravotnictví se setkali se zaměstnanci znojemské nemocnice a pak si prohlédli její nové provozy: Navštívili transfuzní stanici, laboratoř klinické biochemie, anesteziologicko-resuscitační oddělení, oddělení klinické a radiační onkologie i zrekonstruované operační sály. Při prohlídce ocenili velmi dobrou vybavenost.

Více se dočtete v tištěné podobě 35. čísla Znojemského týdne, který najdete na od pondělí 28. srpna na novinových stáncích.

Premiér 1     Premiér 2   P 3

Premiér Sobotka 2  Premiér Sobotka 4 Premiér 4

P 2