Přepadli jednoho z majitelů Vinných sklepů Lechovice

vlastnika

Pro podezření z podvodného převzetí firmy, porušení povinnosti při správě cizího majetku a pokusu trestného činu zavinění úpadku se třetinový vlastník Vinných sklepů Lechovice Ivan Kalaš obrátil na státní zastupitelství ve Znojmě.
Minulou středu večer byl před svým domem napaden a zbit. „Stalo se to, když jsem začal vyměňovat pneumatiky svého auta, které mi někdo propíchal. Přistoupili ke mně dva neznámí útočníci, brutálně mě zbili a způsobili mi četná zranění, takže jsem musel vyhledat ošetření v nemocnici. Útok jsem ohlásil policii,“ popsal Kalaš.
Jestli má napadení souvislost se spory mezi majiteli Vinných sklepů Lechovice Ivanem Kalašem, kterému patří třetinový podíl a Zdeňkem Palátem, který vlastní zbývající dvě třetiny, je velkým otazníkem.
Ve čtvrtek 20. října proběhne valná hromada, která má rozhodnout o novém dvou třetinovém vlastníkovi Vinných sklepů Lechovice – společnosti Logistic Investment. „Podle mých informací ta firma má neprůhlednou majetkovou strukturu v zahraničí a je ovládaná Stanislavem Cenkem,“ konstatoval Kalaš. Zdeněk Palát se rozhodl 23. září svolat valnou hromadu. „Není bez zajímavosti, že Cenek se stává jednatelem nového majitele, společnosti Logistic Investment až k 26. září letošního roku, tedy až tři dny poté co byla sepsána oznámení o konání valné hromady 20. října. A novým stoprocentním majitelem je britská společnost CZ Security Solutions LTD. Je to opravdu jen souhra náhod. Nebo předem připravený plán jak aby se aktiva Vinných sklepů Lechovice ztratila v neprůhledné struktuře v zahraničí,“ podivuje se Kalaš. Dodal, že S. Cenek je i majitelem detektivní a vymahačské agentury, zabývá se také prodejem látkových plen a je bývalým členem představenstva Nemocnice Česká Lípa. Odvolán byl v souvislosti se známou korupční kauzou ohledně smlouvy na dodávky tepla.
.
Jde o bitvu kdo z koho?

Majitel Znovínu Znojmo Zdeněk Palát koupil letos většinový podíl Vinných sklepů Lechovice od dvou vlastníků. Podle Kalaše za vstupem Paláta do společnosti stojí jednoznačná likvidace Vinných sklepů Lechovice jako hlavního konkurenta Znovínu a zničení …..

Více se dočtete ve 42. čísle Znojemského týdne.