Přestupní uzel Miroslav oficiálně otevřen

 

miroslav uzel2miroslav uzel1

Minulý pátek se uskutečnilo za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje slavnostní ukončení projektu „Přestupní uzel Miroslav“ .  „Marně vzpomínám, když tak projíždím po kraji, jestli někde existuje tak kvalitní nový silniční úsek nebo nová dopravní stavba. I když vím, že jste na ni v Miroslavi a okolních obcích čekali poměrně dlouho. Nová stavba velmi podstatným způsobem zvyšuje bezpečnost silničního provozu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
Kapacita uzlu je 5 autobusových stání a to 3 pro autobusy délky 13 a 2 pro autobusy délky 15m. Terminál je vybaven nástupištěm a přístřeškem pro cestující. V rámci stavby byla vybudována nová komunikace přestupního uzlu, nové pěší komunikace vč. bezbariérových prvků a 3 parkoviště s celkovou kapacitou 30 parkovacích míst, z toho 2 pro vozidla přepravující osobu těžce pohybově postiženou.
„Přestupní uzel velmi významně napomáhá bezpečnosti našich obyvatel. Chtěl bych poděkovat úplně všem, kteří se podíleli na jeho výstavbě,“ shrnul starosta Miroslavi Roman Volf.