Prevence v boji proti koronaviru od soboty 14. března: Uzavřené obchody, restaurace a kasina na deset dnů i na Znojemsku. Ambulance nemocnice ošetřují jen akutní a onkologické pacienty.


Další mimořádná preventivní opatření s cílem zamezit šíření nákazy koronaviru v naší republice přijala vláda. Ode dneška, od soboty 14. března od 6:00 hodin do 24. března 2020 do 6 hodin se uzavírají veškeré obchody s výjimkou prodejen potravin, hygienického a drogistického zboží, lékáren a výdejen zdravotnických prostředků, paliv a pohonných hmot, brýlí a kontaktních čoček, výpočetní a telekomunikační techniky, spotřební elektroniky a výrobků pro domácnosti, tabákových výrobků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, novin a časopisů, služeb prádelen a čistíren a prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky. Zákaz provozu se vztahuje i na herny a kasina.

Ve stejném období platí také zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování a stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb či vězeňských zařízení. Zavřeny zůstanou také provozovny stravovacích služeb, které jsou umístěny v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 metrů čtverečních. Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny stravovacích služeb, například na provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo na prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny, a to bez časového omezení.

Mimořádná opatření na přechodnou dobu vydala i nemocnice ve Znojmě: Odkládá všechny plánované operace s vyjímkou akutních stavů a onkologických pacientů,  dále omezuje provoz ambulancí u objednaných pacientů, s výjimkou akutních případů a onkologicky nemocných. Stejně tak jsou odloženy neakutní vyšetření na radiodiagnostickém oddělení jako je rentgen, utrazvuk apod. s výjímkou akutních případů. I nadále platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních staré i nové nemocnice, to je na Vídeňské třídě i na MUDr. Jana Janského.  (viz obrázek).

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví, Nemocnice Znojmo