Při nárazu u Mackovické křižovatky zemřel řidič a 5 lidí se zranilo

 

nehoda 1

Tragická dopravní nehoda se stala dnes před polednem na frekventované silnici ze Znojma do Pohořelic, kde při střetu dvou osobních aut zemřel řidič, a zranilo se pět lidí. Na Brno směřoval autobus s cestujícími a proti němu jel na Znojmo Renault Clio a za ním Škoda Superb. „Po nárazu Škody Superb do Renaultu Clio došlo k jeho odhození na protijedoucí autobus. Autobus vyjel mimo komunikaci a zastavil se po několika desítkách metrů v poli. Superb též skončil mimo silnici. Auto, které se střetlo s autobusem, zůstalo stát na vozovce. Jeho řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Ve zbývajících vozidlech došlo ke zranění obou řidičů a tří cestujících v autobusu. Všichni byli převezeni do nemocnice,“ přiblížila střet znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Na místo se vedle složek integrovaného záchranného systému dostavil i státní zástupce a soudní znalec z oboru dopravy.

Policisté po dobu vyšetřování zcela odklonili dopravu na křižovatkách směrem na Čejkovice a Miroslav. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření. „V souvislosti s tím žádáme všechny svědky události, aby nám poskytli svá svědectví. Na neprůjezdné silnici zůstala v kolonách stát pouze nákladní auta a osobní vozidla odjela. Jestliže někdo z těchto řidičů viděl samotný průběh dopravní nehody, nechť nám tyto informace sdělí prostřednictvím linky 158. Děkujeme za spolupráci“ vyzývá ostatní řidiče mluvčí policie.

Zadokumentování nehody a odklízení nepojízdných vozidel probíhalo několik hodin. Provoz byl obnoven až po čtvrté hodině odpoledne.

Více informací, včetně svědectví přímého účastníka, se dozvíte ve 14. čísle Znojemského týdne, který najdete od pondělí 3. dubna na novinových stáncích.

nehodanehoda 2